Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Šarmantné a tajomné: Krátke účesy pre čiernovlásky

Účesy pre krátke čierne vlasy
Elegantné, cool a moderné: Čierna farba vlasov prirodzene dopĺňa blond, hnedú a ryšavú – hlavne v prípade krátkych strihov (ako ich vidíme u značky N°21).
© Getty Images

Čierna je krásna! Čierne vlasy okamžite upútajú pozornosť a nie len ak ste dlhovláska – trendy krátke strihy sú totiž v tmavej verzii rovnako populárne! Zistite, prečo sú krátke čierne účesy také výnimočné, ako aj s nimi dosiahnuť ultra ženský vzhľad a ako sa o čierne vlasy náležite starať:

 • Cleopatra, Coco Chanel a Dita von Teese – tieto slávne ženy nespája len krása a šarm ale aj rovnaká farba vlasov. Čierne pramene sú sofistikované a pôsobia veľmi tajomne, preto často zdobia silné ženy, ktoré presne vedia, čo chcú a často to aj dosiahnu. Či už sa jedná o mocnú ríšu, svet módy alebo medzinárodný triumf v showbiznise. Ich motto znie: Choďte vpred a nikdy sa nezastavte! Ktorá z vás by netúžila získať sebadôveru, akú vyžarujú tieto dámy? No čiernovlásky si môžu dovoliť aj trochu zariskovať – a vlasy si ostrihať. S cool krátkym strihom dokáže sila a ambiciózny charakter čiernovlasých žien možno ešte lepšie vyniknúť než s dlhými vlasmi à la Snehulienka.   

 • Krátky strih: Luxusná čierna

  Pri čiernych vlasoch je veľmi dôležité nevoliť dominantný účes, ktorý by na seba strhával príliš veľa pozornosti. Ideálnym sa zdá byť krátky strih, ktorý navodí harmonický vzhľad. Čisté strihy (ako napríklad tupý strih) a tvary (geometrický strih) tiež skvele fungujú v kombinácii s čiernymi vlasmi, pretože ich línie v porovnaní so svetlejšími vlasmi pôsobia jasnejšie a výraznejšie. A nemusíte sa vyhýbať ani strapatému stylingu či ofine, práve naopak: nedbalý hríbik vás o pár rokov omladí a ofina dodá účesu zvodný tón.   

  V našej galérii nájdete aj ďalšie lichotivé strihy pre čierne vlasy:

 • Galéria: Krátke strihy pre čierne vlasy

  Čierne vlasy: Nedbalý strih

  © Getty Images  

  Čierne vlasy: Nedbalý strih

  Chlapčenský, ale naozaj cool! Tento strih vyznie najlepšie práve s čiernymi vlasmi. Zvýrazňuje ženské a jemné črty tváre, pôsobí mäkko a jemne aj napriek tomu, že je nekompromisne krátky. A vďaka strapatému stylingu aj veľmi moderne. Ako docielite to, že aj s krátkymi vlasmi budete vyžarovať ženský pôvab, ukazuje práve značka Burberry Prorsum: Objemná vlna a tmavé pery - iskrivosť, ale aj mladistvý šarm a dynamika v jednom. Má to šmrnc!

  Čierne vlasy: Čierna jednoduchosť

  © Getty Images  

  Čierne vlasy: Čierna jednoduchosť

  Čiernym vlasom veľmi lichotí jednoduchý styling, pretože najlepšie vynikne hra kontrastov. Moderný, minimalistický look dokáže podčiarknuť tajomnú povahu čiernych vlasov, čo je neprekonateľné spojenie pre akýkoľvek štýl. Návrhár Wes Gordon sa voľbou jednoduchých účesov pre svoje modelky trafil do čierneho – cestička v strede a vlasy stiahnuté nízko nad krkom. Výsledok je atraktívny vzhľad, vhodný na každý deň. 

  Čierne vlasy: Sexy asymetria

  © Getty Images  

  Čierne vlasy: Sexy asymetria

  Výrazná farba sa hodí aj na experimenty s krátkym strihom. Cool verzia s dlhšími vlasmi á la bob na jednej strane sa v čiernom prevedení ešte viac rozžiari. Tento štýl uvíta každý, kto je rád v centre pozornosti. Ešte viac extravagancie dosiahnete, ak si skrátite obe strany (klasický asymetrický look je vyholený len na jednej strane) tak, že vytvoríte akýsi podstrih. Hoci má tento účes výrazný mužský nádych, na tej správnej žene vynikne jeho jedinečný šarm. Vlasy navrchu môžete nosiť natočené alebo uhladené dozadu – ako na prehliadke návrhárky Sophie Theallet. 

  Čierne vlasy: Roztopašný „Moptop“

  © Getty Images  

  Čierne vlasy: Roztopašný „Moptop“

  Čisté línie a tvary urobia lepšiu služby tmavým než svetlým vlasom! Presne zastrihnutý moptop je preto ideálnym účesom pre krátke čierne vlasy – jasný tvar s ofinou vďaka nim pekne vynikne! Kórejská návrhárka Jackie JS Lee tento look vylepšila plnými, vábivými perami (napr. v sýtej čerešňovo červenej) a vytvorila nádherný protiklad k čiernym vlasom – to je vzrušujúci kontrast!

  Čierne vlasy: Pixie s ofinou

  © Getty Images  

  Čierne vlasy: Pixie s ofinou

  Využite svoju hravosť a šarm! Krátky strih je na to ako stvorený – pixie s uhladenou postupne zostrihanou ofinou môže vyzerať naozaj podmanivo. Krátky a štýlový look vo farbe ebenu s klasickými kontúrami má neuveriteľnú charizmu a dodá vám neprehliadnuteľný výraz. Inteligentná, sexy, sebavedomá – a spolu s jasnočervenými perami a luxusnými náušnicami vás nebude možné prehliadnuť!

 • Čierne vlasy: Vhodná starostlivosť

  Všestranne upraviteľné, no trochu náročné na starostlivosť – ak chcete s čiernymi vlasmi naozaj zažiariť, vaše rituály starostlivosti musia byť nekompromisné. Čierne vlasy (či už farbené alebo prirodzené) často vyzerajú matne a polámane. Výživu a lesk potrebujú ako soľ.

 • Tip 1

  Pri každom umývaní používajte šampón a kondicionér špeciálne určený pre čierne vlasy. Kúry s frekvenciou jedenkrát za týždeň vám tiež pomôžu uhladiť vlasové kutikuly. To ochráni pigmenty, farba bude žiariť jasnejšie a dlhšie vydrží.

  Tip 2

  Pre mimoriadny lesk si vlasy z času na čas uhlaďte žehličkou. No predtým nikdy nezabudnite použiť ochranný sprej! Žehlenie vlasov dokáže zintenzívniť ich lesk, pretože sú schopné odrážať viac svetla. Čierne pramene budú vyzerať sviežo a zdravo.  

  Tip 3

  Pre extra porciu jasu a hebkosti použite vlasový olej. Jednoducho aplikujte pár kvapiek ku končekom alebo na vrchnú vrstvu vlasov.