Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Aj tmavé korienky v blond vlasoch môžu vyzerať štýlovo

Tmavé korienky v blond vlasoch
Berte niektoré kadernícke pravidlá s rezervou, a môžete dosiahnuť úžasné výsledky ako presvedčivo demonštruje herečka Riley Keough (pravnučka Elvisa Presleyho). Tmavé korienky v jej blond plážových vlnách pôsobia takmer prirodzene.
© Getty Images

Pohrávate sa s myšlienkou zafarbiť si vlasy na blond, ale obávate sa pravidelného dofarbovania odrastajúcich tmavých korienkov vlasov? Už nemáte dôvod nechať sa touto predstavou odradiť. Podobné obavy sú vecou minulosti, keď boli tmavé korienky tabu a ženy sa ich snažili zakryť. To už viac nie je potrebné. Naopak, tmavé korienky v blond vlasoch sú dnes prijateľné, a to aj vrátane slávnostných podujatí. V našej galérii si môžete pozrieť blond hviezdy, ktoré ukazujú niekoľko verzií tohto looku. Ponúkame aj stylingové tipy, ktoré vám pomôžu vyzerať chic a upravene až do nasledujúcej návštevy kaderníctva.

 • Tmavé korienky v blond vlasoch
  Pri pohľade na túto fotku Ashley Tisdale možno rozmýšľate, či by si nemala dofarbiť tmavé odrastajúce korienky na blond alebo nafarbiť zvyšok vlasov na hnedo. No my si myslíme, že tmavé korienky v jej dlhých blond vlasoch vyzerajú štýlovo.
  © Getty Images

  Vyzerá to tak, že dvojtónový trend zrovnoprávnil nosenie tmavých korienkov v blond vlasoch. Nie je to tak dávno, keď bolo tabu ukázať odrastajúce korienky odlišnej farby. Vtedy museli byť vlasy zafarbené v celej dĺžke, čo mnohé ženy nútilo, aby si vlasy často farbili. Kedysi tabuizovaný look dnes odštartoval éru trendového dvojtónového looku. Táto ombre farba vlasov vám pomôže udržať si vlasy upravené až do nasledujúceho farbenia.

  Urobíte dobre, ak nebudete brať tak bezvýznamné veci ako tmavé korienky príliš vážne. Upäté uvažovanie totiž obmedzuje tvorivosť a s takýmto prístupom toho veľa nevyskúšate!

 • Tmavé korienky v blond vlasoch: od tabu k bežnému looku

  Dnes sú ženy s tmavými korienkami v blond vlasoch stále považované za rebelky. Niet divu, ignorujú totiž jednu z dávno platných konvencií, ktoré zahŕňajú prísne pravidlá typu: v blond vlasoch nesmú byť vidieť tmavé korienky. Často sa stáva, že niekoľko rebelov vytvorí malú skupinku, ktorá neskôr vydláždi cestu všeobecnému prijatiu. Chce to len trochu trpezlivosti a tabu sa postupne zlomí. Ženy s tmavými korienkami a blond vlasmi sú na ceste k zrušeniu tohto tabu. Niektoré hviezdy nosia tento štýl hrdo dokonca aj na červenom koberci. Jemné vlny, plážové vlny a hravé účesy v štýle bob (Cameron Diaz) sa mimoriadne hodia k tmavým korienkom.

  To, ako často si dofarbujete korienky vlasov je dnes viac otázkou vkusu, než nutnosťou zamaskovať niečo, čo aj tak nie je možné úplne zakryť. Moderné ženy sa odmietajú slepo prispôsobovať pravidlám.

 • Tipy pre styling tmavých korienkov v blond vlasoch

 • Tmavé korienky v blond vlasoch
  Ciara vyzerá s tmavými korienkami v blond vlasoch skutočne štýlovo. Ako je to možné? Odpoveď je jednoduchá: Jej vlasy nepôsobia ani trochu zanedbane či neupravene.
  © Getty Images

  Už sme vás presvedčili? Ak ste pripravené príležitostne vyskúšať dvojtónový look alebo len chcete predĺžiť čas medzi dvoma farbeniami, máme pre vás niekoľko praktických tipov. Aj rebelky chcú predsa vyzerať skvele.

  1. Príležitostná dvojtónová farebnosť vyzerá mimoriadne štýlovo v kombinácii s plážovými a jemnými vlnami vo vlasoch.

  2. Pokiaľ sú vlasy zdravé, pôsobia tmavé korienky v blond vlasoch skôr ležérne ako neupravene.

  3. Tmavé korienky vyznejú lepšie, pokiaľ nie je viditeľný ostrý prechod z tmavého ku svetlému tónu. Jemné, nepravidelné prechody sú oveľa príťažlivejšie.

  4. Pre všetkých, ktorí si nie sú istí, že dokážu vytvoriť jemný, postupný prechod či vybrať najvhodnejší účes pre tento avantgardný look – obráťte sa na najbližšieho profesionálneho kaderníka Schwarzkopf.

 • Samozrejme, stále máte možnosť dofarbením zakryť tmavé korienky vlasov. K dispozícii máte veľký výber súprav na dofarbovanie korienkov, ktoré môžete použiť v okolí cestičky a všade tam, kde je viditeľná  tmavá oblasť vyrastajúcich vlasov. To vám pomôže predĺžiť čas medzi jednotlivými návštevami kaderníka.