Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Krátke účesy pre zvodné blondínky

Kurzhaarfrisuren blond
Charlize Theron sa odvážila „zhodiť“ svoju dlhú hrivu v prospech krátkeho účesu. Bol to dobrý nápad – strapatý pixie účes totiž zvýrazňuje jej lícne kosti i žiarivé oči.
© Getty Images

Kto si myslí, že dlhé pramene sú ženskejšie než krátke vlasy? Trendy hovoria opačným jazykom – krátke účesy sú neuveriteľne „in“ a zároveň majú v sebe dávku zvodnosti. Pôvabná jemná blond tento look skvele okorení a podporí vašu iskru. Čítajte ďalej a načerpajte inšpiráciu z najlepších krátkych účesov pre blondínky.

 • Pri pohľade na známe herečky a speváčky by sa dalo povedať, že krátke účesy začínajú predstavovať nový ideál krásy. Čoraz viac žien volí túto radikálnu zmenu a dáva zbohom dlhým vlasom. Vďaka tomuto looku naberajú viac sebavedomia než kedykoľvek predtým a zároveň sa cítia slobodnejšie, čo im dodáva mimoriadnu príťažlivosť.

  Tento štýl skvele pristane najmä svetlým vlasom. Príjemný blond odtieň dodá vlasom lesk a vyžaruje čistú radosť zo života.

 • Krátke účesy pre blondínky: Ideálny účes pre každý typ tváre

  Takmer každá žena si môže dovoliť krátky účes, pokiaľ ho prispôsobí typu svojej tváre.

 • Oválna tvár: Tento tvar je považovaný za ideálny, pretože pristane akémukoľvek stylingu. Predovšetkým sa však hodí ku krátkym vlasom, ktoré ešte viac zvýraznia jej tvar. Najlepším potvrdením tohto faktu je Charlize Theron a jej roztopašný pixie účes.

  Hranatá tvár: Tomuto typu tváre obzvlášť pristane ofina, ktorá zjemní akékoľvek tvrdé rysy.

  Okrúhla tvár: Ideálne ju doplní každý štýl, ktorý ju dokáže vizuálne predĺžiť. Takto funguje napríklad objemný bob, pretože tvár vďaka nemu pôsobí dlhšie vo vrchnej časti.

 • Krátke účesy dokonale vyznejú s tým správnym make-upom. Precízny a žensky pôsobiaci make-up bude ideálnou bodkou za týmto trendy účesom.

  V galérii vám predstavíme najpríťažlivejšie krátke účesy pre blondínky a vlasový expert Armin Morbach prezradí, ako vyčarovať z poškodených vlasov hebký a lesklý účes. 

 • Video: Ako premeniť poškodené vlasy na hodvábne lesklé

 • Galéria: Krátke účesy pre blondínky

  Krátke účesy pre blondínky: Rachel Taylor

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre blondínky: Rachel Taylor

  Elegantná a klasická – tak by sa dala opísať táto austrálska herečka. Rachel Taylor zvolila takmer pánsky účes, vďaka ktorému naopak pôsobí neuveriteľne žensky. Vlasy si uhladila a ušľachtilé črty jej tváre vystúpili ešte viac do popredia. Dymové líčenie je presne to, čo tento zvodný look potrebuje. 

  Krátke účesy pre blondínky: Robin Wright

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre blondínky: Robin Wright

  Robin Wright sa rozhodla pre športový variant pixie účesu. Dlhá ofina príťažlivo lemuje jej tvár a zjemňuje hranaté rysy. Make-up v prírodných tónoch dodáva tomuto štýlu nádych sofistikovanosti.

  Krátke účesy pre blondínky: Dianna Agron

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre blondínky: Dianna Agron

  Ak sa rozhodnete pre výraznú zmenu, nemusí to byť vždy superkrátky účes. Roztopašný look Dianny Agron je dobrým príkladom trendy krátkeho strihu. Bob s ofinou a postupne zostrihanými prameňmi dodáva účesu objem a lichotivo predlžuje jej tvár.

  Krátke účesy pre blondínky: Michelle Williams

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre blondínky: Michelle Williams

  Keď premýšľame o neodolateľnom krátkom účese, okamžite nás napadne Michelle Williams. Táto herečka bola jednou z prvých, ktoré sa odhodlali ostrihať si dlhé pramene a znovu oživili niekdajšiu slávu pixie účesu. Na tejto fotografii vidíme, že predná časť vlasov lemujúca tvár je dlhšia, zatiaľ čo na strane sú vlasy kratšie a začesané dozadu.

  Krátke účesy pre blondínky: Jessie J

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre blondínky: Jessie J

  Jessie J zažiarila s veľmi krátkym strihom platinovej blond farby. Je to extravagantný štýl, keďže ostrihať vlasy na kratšie už veľmi nejde. Výrazný make-up skvele dotvára celkovú intenzitu tohto looku.

  Krátke účesy pre blondínky: Jessica Stam

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre blondínky: Jessica Stam

  Z dlhých na krátke a z čiernej na blond – Jessica Stam túžila po absolútnej zmene a výsledok je vynikajúci. Jej krátke lokne pôsobia veľmi prirodzene a experimentálny styling prepájajúci kučery s uhladenými vlasmi po stranách je očarujúci.