bobby-pins
Styling | Trendy účesy pre ženy

Vlásenky: Módny a kreatívny vlasový doplnok

Zaostrené na nový trend! Vlásenky sa prestali hrať na schovávačku. Už neslúžia iba ako neviditeľný stylingový pomocník - zo subtílnych sponiek sa stali vlasové doplnky. O svoje praktické využitie neprišli, ale teraz navyše zdobia tie najkrajšie účesy doslova ako šperky - dokážu zvýrazniť jednoduchý cop aj dramatický výčes.

Staré dobré neviditeľné sponky. Pozná ich každý a každý ich má aj doma. Obyčajne žijú osamelý život pod pramienkami vlasov, ponorené hlboko v útrobách účesu. Tie časy sú však preč! Vlásenky totiž vyšli na svetlo sveta – zlaté, strieborné, čierne ale aj neónové. Z kovových či umelohmotných sponiek sa stal originálny prvok, s ktorým je možné popustiť uzdu svojej kreativite. V galérii vám odhalíme, ako sa tieto jednoduché sponky dajú využiť skutočne originálnym spôsobom.

Galéria: Päť najkrajších účesov s vlásenkami

Ako správne používať vlásenky

1. Väčšina z nás to robí opačne, vlásenky si do vlasov zastokávame hladkou stranou dole. Vhodnejšia strana je však tá zvlnená, vďaka nej sa sponky lepšie prispôsobia tvaru hlavy.

2. Ak si chcete pripnúť jednotlivé pramienky alebo ofinu smerom dozadu, urobte to takto: Zastoknite si vlásenku (najvhodnejšia je krátka) zhora alebo naopak zdola, potom ju otočte a pripnite do pramienka v protismere.

3. Ak máte husté, pevné vlasy a chcete si ich vyčesať hore, poznáme trik pre optimálne spevnenie: zapichnite si dve dlhšie vlásenky do vlasov krížom cez seba alebo jednu zvrchu a jednu zospodu.

4. Používajte výhradne vlásenky s plastovou ochranou na koncoch. Ostré nechránené konce ľahko poškodia vlasy aj pokožku hlavy.

5. Aby ste dosiahli extra fixáciu, naneste na sponky lak na vlasy ešte pred tým, než ich zastoknete do vlasov.