Styling | Trendy účesy pre ženy

Trend blogeriek: Štýlové účesy pre mamy

Dnešné ženy na svojich blogoch dokazujú, že byť zaneprázdnenou mamou a vyzerať štýlovo sa navzájom nevylučuje. Predstavíme vám autorky niekoľkých blogov o materstve a ukážeme, aký look uprednostňujú.

Viac a viac matiek zdieľa svoje životné skúsenosti na blogoch. To však očividne nie je kvôli tomu, že by sa medzi kŕmením a výmenou plienok nudili. Dôvod je jednoduchý – aj mladé mamy chcú vyzerať štýlovo a moderne napriek tomu, že väčšinu svojho času venujú rodine. Blogovanie je spôsob, ako sa s inými matkami podeliť o skvelé zážitky aj o tie menej radostné skúsenosti z rodinného života. Nazreli sme do nových blogov, ktorých autorky sú matkami a zistili sme, čo si myslia o blogovaní, živote s deťmi a o každodennom stylingu. 

Nina, mama – blogerka (foto hore)

Nina už dva roky píše o modernom rodičovstve na blogu s názvom „Mama na pokraji nervového zrútenia“. Je matkou dvoch malých detí a priznáva, že blogovanie o rodičovských skúsenostiach je pre ňu tak trochu závislosťou. Okrem nich na svojom blogu zdieľa aj postrehy týkajúce sa stylingu, módy, kozmetiky a ukazuje, aké sú pre ňu tieto témy dôležité.

Čo si Nina myslí o dňoch zlých vlasov: „Mladé mamy sa im dokážu vyhnúť len zázrakom.“ V takýchto prípadoch si Nina vždy zopne vlasy do drdolu alebo do copu. „Ak by som bola v úprave vlasov o niečo zručnejšia, nosila by som vrkoče“, vysvetľuje Nina. 

„Vlasy mi na koncoch doslova stoja“, komentuje Nina fotografiu hore. Medzičasom už však táto mladá matka zistila, ako si s tvrdohlavými vlasmi poradiť. Náš návod na vyrovnávanie vlasov jej pomohol krepovité pramene skrotiť.  

Mama, ktorá bloguje: Henriette

Frisuren für Mütter
© Henriette / Super Mom

Henriette nosí krátky bob siahajúci po bradu: „Vždy vyzerá skvelo - čím je strapatejší, tým viac sa mi páči“, povedala nám.

Ako mladá matka dvoch detí uprednostňuje Henriette uvoľnené účesy. Vždy po šiestich týždňoch však zájde ku kaderníkovi, aby dofarbil vyrastajúce korienky, ktoré sa začínajú objavovať v jej blond vlasoch. „Veď nie som len mama ale aj žena“ vyhlasuje. Na svojom blogu „Supermama“ sa zdôveruje so všetkým, čo pociťujú mladé matky. 

Najčastejšou témou Henriette je styling vlasov: Po zafarbení vlasov na blond ich vždy ešte osvieži striebornými alebo ružovými odleskami. Farba i odlesky dodávajú jej účesu mladistvý šarm a moderný look. Na dni zlých vlasov odporúča cop či jednoduché doplnky, napr. šatky.

Mama, ktorá bloguje: Anne

Frisuren für Mütter
© Anne / Annes Mama-Blog

Mama a blogerka Anne sa cíti dobre s dlhými vlasmi.

 „Aj materstvo je výzva!“ Túto skúsenosť chce Anne zdieľať s ostatnými prostredníctvom svojho blogu nazvaného „Blog mamy Anne“. Tak ako u väčšiny matiek, ani jej ranný rituál neposkytuje príliš veľa času na rafinovaný účes alebo make-up. Napriek tomu si vo svojom rušnom režime vždy nájde niekoľko minút na rýchle líčenie a výber outfitu, ktorý bude ladiť so všetkým, čo ju v daný deň čaká.  

Účes na rušné dni podľa Anne: „V prípade, že nikam nejdem, postačí mi zopnúť si vlasy do gumičky alebo si ich stiahnuť šatkou. Keď mám deň zlých vlasov, je najlepším stylingovým riešením drdol vzadu na hlave.“

Mama, ktorá bloguje: Anna

Frisuren für Mütter
© Anna / Berlin Mitte Mom

Blogerka a mama Anna píše blog s názvom „Downtown Berlin Mom“. Najradšej nosí vlasy jednoducho rozdelené cestičkou v strede.

Anna je matkou troch malých detí. Blogovanie je pre ňu spôsob, ako vyjadriť svoje pocity a myšlienky a na chvíľu sa odpútať od rodičovských povinností. Svoj štýl musela výrazne prispôsobiť novým životným okolnostiam: „Na mojom outfite je jasne vidieť, či mám pred sebou deň domácich prác, kedy varím a krúžim okolo detí, alebo či čakám na príchod opatrovateľky, pretože sa chystám na stretnutie.“ 

Annin účes na dni zlých vlasov: drdol. „Moje deti ho radi nazývajú ´knedlička na hlave´“, smeje sa Anna. „V takýto deň nie je priestor na zapletanie vrkočov alebo zložitý styling. Všetko musí byť za okamih hotové a účes musí vyzerať dobre tak dlho, ako sa len dá.“

Stylingové tipy pre mamy

Keď nemáte čas na umytie vlasov, použite suchý šampón.

Drdoly a copy sú skvelým riešením v prípade, že vaše vlasy nemajú svoj deň.

Ak vlasy odmietajú spolupracovať, odpútajte od nich pozornosť tým, že si účes ozdobíte doplnkami.

O poškodené vlasy sa postarajú rýchle bezoplachové kúry.

Ak chcete rýchlo a jednoducho dodať vlasom objem, pomôže vám púder pre objem vlasov.

Keď potrebujete, aby vaše vlasy vyzerali dobre počas nasledujúcich dvoch dní, zapleťte si ich do vrkoča, kým sú ešte vlhké – vyčaríte si v nich veľké, mäkké vlny.

Odkazy:

Blog Niny >> Frau Mutter

Blog Anne >> Annes Mama-Blog

Annin blog >> Berlin Mitte Mom

Blog Henriette >> Super Mom