Styling | Trendy účesy pre ženy

Inšpirujte sa účesom herečky Rosamund Pike

Hneď ako vyštudovala prestížnu školu v Oxforde začala Rosamund Pike svoju úspešnú kariéru ako herečka. Po desiatich rokoch má za sebou mnoho známych, ale i menej známych rolí v celovečerných filmoch. Dotiahla to dokonca až na nomináciu na Oscara v kategórii „Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe“. Na odovzdávaní zlatých sošiek nás všetkých ohromila dych vyrážajúcou červenou róbou a „podstrihnutým“ drdolom! 

Rosamund všetkých očarila v divadelnom predstavení Rómeo a Júlia ešte ako mladá študentka. Po dokonalom výkone bola oslovená filmovým agentom a začala hrať v britskom obľúbenom seriáli Manželky a dcéry. Po absolvovaní štúdia anglickej literatúry dostala ponuku zahrať si Mirandu Frost po boku Pierce Brosnana a Halle Berry v jednej z bondoviek. Evidentne jej to zaimponovalo viac ako práca v kníhkupectve. V súčasnosti Rosamund účinkuje v Londýne i Hollywoode a je uznávanou herečkou, ktorá postavila svoju kariéru predovšetkým na nezávislých filmoch.

Rosamundin talent a štýl sú vo filmovom priemysle obdivované. Žne úspechy nielen na javisku ale i na divadelných doskách. Prešla si rolami od ľadových krások cez sofistikované až po humoristické postavy. Hrala po boku hviezd akými sú Antony Hopkins, Ryan Gosling, Dustin Hoffman, či Ben Affleck. Za postavu Amy vo filme režiséra Davida Finchera - Stratené dievča, bola tento rok nominovaná dokonca aj na Oscara, ale i na Zlatý Glóbus, či mnoho iných prestížnych ocenení. 

Rosamund Pike obľubuje „bob“ na rôzne štýly

Rosamund Pike mit Bob-Frisur
© Getty Images

Rosamund Pike obľubuje „bob“ na rôzne štýly. Svedčí jej aj s cestičkou uprostred, ale aj ten elegantný, ležérny, či vlnitý.

Rosamundina všestrannosť sa neprejavuje len na plátne, ale i v spôsobe nosenia účesov. Obľúbený bob rôzne variuje. Volí buď elegantný alebo zvlnený look a na odovzdávaní Oscara dokonca odhalila podstrihnutú šiju.

Potrebné stylingové prípravky:

Prípravok na držanie a tvarovanie vlasov, pinetky, vosk na vlasy.

Návod na vytvorenie podstrihnutého drdolu podľa Rosamund Pike

Rosamund Pike mit Dutt-Frisur
© Getty Images

Vytvoriť si tento styling podľa Rosamund je veľmi jednoduché.

1. Ak zatiaľ nemáte podobný podstrihnutý bob, môžete zájsť ku svojmu kaderníkovi a o jeden štýlový ho poprosiť. Požiadajte ho, aby vám vlasy na šiji ostrihal do úrovne uší a ostatné zhruba pod úrovňou brady.

2. Učešte si vlasy, ale nevytvárajte cestičku.

3. Zopnite vlasy do konského chvosta, ten potom vytvarujte do drdolu a zopnite pinetkami. Ak nie sú vaše vlasy dostatočne dlhé na takýto „cop“, pomocou vhodného prípravku ich vytvarujte nad podstrihnutou časťou a opäť použite pinetky.

4. Nakoniec si dajte na končeky prstov trochu vosku na vlasy a následne ho aplikujte tak, aby ste vytvorili ležérnejší účes.

5. Naneste vosk aj na podstrihnuté vlasy (podstrihnuté najlepšie britvou), dodajú vlasom lesk a hladší vzhľad.

 

Tip: Svetlé pramene dodajú tomuto drdolu väčší „šmrnc“, pretože tmavé vlasy vytvoria príliš veľký kontrast medzi účesom a farbou pokožky.

Weblinks:

Oscari 2015: Rosamund Pike na červenom koberci >> youtube

Rosamund Pike v rozhovore >> W Magazine