Styling | Trendy účesy pre ženy

Účes mesiaca: V hlavnej úlohe Olga Kurylenko

Francúzska modelka a herečka Olga Kurylenko sa narodila na Ukrajine. Určite ste si ju všimli v úlohe Camille v jednom z posledných dobrodružstiev Jamesa Bonda „Quantum of Solace“. Olga jednoznačne vyhovuje všetkým kritériám, ktoré agent 007 očakáva od svojej hereckej partnerky. Na plátne i mimo neho vždy pôsobí ako dokonale štýlová modelka. Ukážeme vám, že aj vy si môžete vyčariť podobne rafinovaný drdol ako kráska z „bondovky“. 

Mnoho mladých herečiek sníva o úlohe filmovej „bondgirl“ po boku šarmantného Davida Craiga ako Jamesa Bonda. Mladá francúzska modelka a herečka Olga Kurylenko si môže toto víťazstvo pripísať do svojho hereckého životopisu. Ani v tom čase však Olga nebola úplným nováčikom vo svete herectva. Okrem niekoľkých ďalších úloh hrala aj v poetickom filme „K zázraku“ režiséra Terrenca Malicka. 

Herečka mnohých tvárí a lookov

Olga Kurylenko Frisur
© Getty Images

Keďže sa pohybuje vo svete modelingu a herectva, je Olga Kurylenko expertkou na premenu looku pred kamerou i v súkromí.

Olga Kurylenko zbožňuje, keď sa môže ponoriť do novej roly, stelesniť ďalšiu postavu, dať jej novú tvár aj štýl. Ako partnerka legendárneho agenta 007 nosila väčšinu času polodlhý bob s cestičkou na strane a s vlasmi vpredu ležérne padajúcimi cez čelo. Na premiére filmu zažiarila nevšedným pôvabom a uhladeným účesom. Či už ju fotoaparáty zachytia bežne na ulici, na slávnostnom podujatí alebo sa ocitne pred filmovou kamerou, jej výzor nikdy nestráca svoj bezstarostný nádych. Aj tento elegantný drdol so štipkou romantiky ukazuje jej optimistickú, uvoľnenú osobnosť. 

Pomôcky na úpravu drdolu na strane á la Olga Kurylenko

Penové tužidlo pre objem vlasov, olej, kulma, vlásenky a lak

Styling drdolu Olgy Kurylenko

Olga Kurylenko Frisur
© Getty Images

1. Naneste si do vlhkých vlasov penové tužidlo pre objem, aby boli poddajné a dobre tvarovateľné. 

2. Použitím veľmi malého množstva oleja dodáte vlasom podmanivý lesk. Dbajte však na to, aby sa dostal len na končeky vlasov. Nenanášajte ho na pokožku hlavy či ku korienkom, vlasy by okamžite pôsobili mastne.

3. Na bočnej strane nad krkom si vlasy zopnite do copu, pred ním však vynechajte asi 5 cm široký prameň. Na úpravu prameňa použite kulmu a vytvorte v ňom jemné vlny.

4. Zvlnený prameň spevnite lakom na vlasy. Potom ho vezmite a obtočte okolo základu copu, vzniknutý tvar upevnite vlásenkami.

5. Teraz zakrúťte vlasy v cope, až kým sa nestočia do drdolu. Ten by mal zakrývať ucho a byť upevnený vlásenkami.

6. Drdol na strane bude pôsobiť jemnejšie a uvoľnenejšie, keď ho opatrne roztiahnete do strán.

7. Nastriekajte naň dostatočné množstvo laku, aby zostal v perfektnej forme, zatiaľ čo si budete užívať deň.