Styling | Trendy účesy pre ženy

Inšpiratívne trendy v účesoch roku 2013

Naša voľba účesu a oblečenia prezrádza, ako sa dívame na seba i na svet okolo. Predstavuje tiež spôsob, akým sa stotožňujeme so svojimi blízkymi či vzormi. Módne looky prechádzajú neustálym procesom premeny – niektoré sú dlhé roky považované za mŕtve, zrazu sa vynoria a s veľkým úspechom zaujmú miesto najhorúcejšej novinky. Ukážeme vám tie, ktoré sú momentálne aktuálne. 

Mladistvé a vzrušujúce emo účesy

Účesy inšpirované sériou Twilight

Trendy vo farbách na vlasy: odvážne i rozkošné

Haartrends
© Getty Images

Naše staré mamy sa prispôsobovali spoločenským normám. Dnešné mladistvé a extravagantné farebné odtiene sú ako stvorené na to, aby sme tieto konvencie prelomili. Nespútaný, jedinečný štýl vám zaručí dvojtónový look, pastelový odtieň, sýta farebná škála i nezvyčajné farby.

Mottom dnešnej doby v oblasti farieb na vlasy je: Všetci máme možnosť slobodnej voľby. Divoké pruhy či farba v jednom tóne, prirodzené alebo naopak výrazné odtiene - väčšina mladých ľudí odmieta nastavovať svojej tvorivosti hranice. Ideálnym riešením je však voľba takej farby vlasov, ktorá najlepšie vystihne našu osobnosť a jedinečnosť. Odtieň vlasov výrazne ovplyvňuje to, ako sa prezentujeme a ako náš štýl vnímajú ostatní. Za platinovou blond sa mnohí otočia, trendy zlatohnedý tón zase omladzuje a rozjasňuje. Ak zbožňujete pastelové či sýte farebné odtiene, zahoďte pochybnosti a odviažte sa! Ďalšou možnosťou pre vás je jeden či viac prirodzene vyzerajúcich tónov v rôznych kombináciách. To, čo bolo včera extravagantnou výnimkou, sa dnes stáva trendom.

Viac o prirodzených a sýtych farbách na vlasy

Šedivé vlasy – hviezdy milujú striebornú

Look, s ktorým zapôsobíte: Farebné pruhy

Trend blogeriek: Zlatohnedé vlasy

Farebný hit: Ombre

Domáce farbenie: Cool efekt namáčaných končekov

Blogerky nosia červené vlasy

Jessie J nosí dvojtónové vlasy

Trendy v účesoch: Nadčasový krátky strih

Vziať nožnice a odstrihnúť dlhé pramene je jednoduché, rozhodovanie, ktoré tomu predchádza, je však často omnoho zložitejšie. Čo ak urobíte chybu? Ruku na srdce, prvý pohľad do zrkadla na váš nový „miniúčes“ môže byť nečakane povznášajúci. Nie je to tak dávno, čo mocní tohto sveta strihali ženám vlasy, aby ich verejne potrestali. Dnes je tento účes symbolom emancipácie a slobodnej voľby. Krátke účesy sú nekomplikované, veľmi štýlové a pútajú toľko pozornosti ako rafinovane upravené dlhé vlasy.

Krátke účesy sa tešia všeobecnej obľube

Nadčasový a chic: Účes v „geo“ štýle

Blog trend: "Mop top" je späť!

Krátke účesy: Od elegantných až po špicaté

Krátke vlasy Michelle Williams

Roztomilá pixie: Evan Rachel Wood

Ktorej to viac pristane? Chlapčenský strih

Trendy v účesoch: Uhladené vlasy či kučery

© Getty Images

Popularita týchto účesov sa síce mení, ich hladké alebo kučeravé varianty však majú dlhú výdrž.

Rachel Bilson a Jessica Biel preferujú uhladený a mokrý look, zatiaľ čo Mary-Kate Olsen rada nosí zvlnenú hrivu. Tento look je síce momentálne veľmi trendy, hviezdy ho však vždy prispôsobia svojej osobnosti a imidžu. Pri jeho vytváraní nechajte kúsok miesta aj pre kreativitu a využívajte kombinácie tých prvkov, ktoré vám najviac pristanú. Väčšinu účesov môžete upraviť či už do hladka alebo vo vlnitej verzii – voľba závisí na tom, čo je pre vás to pravé.

Trendy účesy uhladené alebo s kučerami

Trendy styling s použitím gélu

Olej na vlasy pre úpravu žiarivých letných účesov

Uhladený a sexi: Mokrý look

Osviežujúce more a horúci piesok

Pôvabné kučery Izabel Goulart

Vzdušné vlny á la Cindy Crawford

Úchvatné „maxi kučery“ Katie Holmes

Trendy účesy s dávkou jedinečnosti

© Getty Images

Falošný bob Jamie King a zostrih Alice Dellal sú dve najhorúcejšie módne novinky.

Večer oslníte priateľov krátkym účesom a do ďalšieho rána znova vykročíte ako dlhovláska - to všetko vám umožní falošný bob. Vlasy si totiž jednoducho ukryjete a ich zavinutím vytvoríte krátky bob. Zostrih navyše kombinuje prvky dlhého a krátkeho účesu. Alice Dellal si oholila časť svojich vlasov na strane. Tento účes sa možno nestane najpopulárnejším trendom, na to je príliš šokujúci. Alice Dellal ho však dokáže predviesť s gráciou a šarmom. 

Trendy účesy s charakterom

Kombinácia falošného bobu a falošného zostrihu

Falošný bob Nikki Reed

Vyskúšajte rafinovaný falošný bob

Odvážny a jedinečný: Krátky zostrih

Nádherná klasika: Nadčasové účesy

Haartrends
© Getty Images

Niektoré trendy sa znova s úspechom vracajú na výslnie, pretože sú mimoriadne príťažlivé. Tak ako v prípade tohto zatočeného, ležérneho a zapletaného účesu.

Základnou črtou opätovne sa vracajúcich trendov je ich univerzálnosť. Zatočené vlasy a vrkoče môžete podľa ľubovôle upravovať a kombinovať s množstvom iných prvkov. Prechod od ležérneho účesu k elegantnému spoločenskému zapletanému výčesu, ktorý pripomína „umelecké dielo“, môže byť otázkou niekoľkých minút. To moderným ženám našťastie prináša neobmedzené množstvo stylingových variácií.

Navždy Trendy: Pôvabné účesy s nádychom klasiky

Účes mesiaca: Zapletané vlasy

Sofistikovaný i bezstarostný: Nedokončený look

Populárne účesy a niečo navyše

Asymetrický polovyčesaný účes Kate Mara

Zapletané účesy podľa najnovších trendov

Trend blogeriek: Účesy so zapletanými prvkami

Kreatívne zavinuté účesy v retro štýle

Ako žiadna iná: Výnimočné účesy

Haartrends
© Getty Images

Tiež obdivujete výzor žien, ktoré počas 2. svetovej vojny vštepili bojový nádych aj svojim účesom (napr. prostredníctvom takzvaných „victory rolls“) S modernými stylingovými pomôckami hravo zvládnete veľké vlny, pätky i zavinuté prvky. Je vášmu štýlu bližšia klasická éra Hollywoodu? Vlny tvarované prstami sú opäť v móde! Určite tento nový príťažlivý účes vyskúšajte – priatelia budú obdivovať váš vkus i kreatívne schopnosti.

Vľavo: Zavinuté vlasy modelky Summer Rayne Oakes provokujú hravým retro nádychom.

Ozvláštnite svoj štýl nevšedným účesom

Petra Nemcová s vlasmi začesanými do strany

Veselé a ženské: Prstencové vlny

Marion Cotillard s copom prehodeným do strany

Účes a pätkou January Jones

60. roky ako symbol ženskosti

Módne trendy: Okoreňte svoj účes čelenkou alebo čiapkou

Haartrends
© Getty Images

Či už udrela zima, alebo chcete demonštrovať svoj štýl - ak sa chystáte nasadiť si čiapku alebo šiltovku, musíte tomu svoj účes trochu prispôsobiť. Že by čelenky niekedy vyšli z módy, to sa rozhodne očakávať nedá.

Doplnky sú časom preverený spôsob, ako svojmu účesu dodáte originalitu a výnimočnosť, ako ho zladíte s odevom, či prispôsobíte praktickému účelu. Šatky a čelenky vám skvele poslúžia vo veternom počasí. Navyše môžu byť pôsobivým prvkom, podobne ako ozdobné spony a ďalšie doplnky. Čiapky a šiltovky majú zelenú v chladnom počasí, ale aj ako súčasť módneho looku či v prípade, že chcete ukázať podporu nejakému klubu alebo hnutiu. Vždy je dôležité doplnky zosúladiť s účesom.

Čiapky, šiltovky a iné doplnky sú opäť v móde

Letné účesy s cool doplnkami

Neodolateľný pôvab vlasových doplnkov

Trend blogeriek: „Rozkvitnuté vlasy"

Cool účesy s vlásenkami