Styling | Trendy účesy pre ženy

Trendy 2016: Účes à la croissant

Zúfalo hľadáte nový, neobvyklý účes? Odporúčame vám croissant. Ide o zavinutú verziu XL drdolu, ktorá vám zaručene osladí život. A navyše neobsahuje žiadne kalórie! Prečo je práve táto kreácia absolútne neodolateľná? Croissant vo vlasoch pôsobí elegantne a zároveň nekonvenčne. Krehkej lahôdky v tvare croissantu sa jednoducho nevieme nabažiť.

Ultra módny doplnok ako z najlepšej parížskej pekárne: Croissant už nie je len nevyhnutnou súčasťou raňajok každého labužníka – aj trendsetteri si radi doprajú tento chrumkavý koláčik. Nie však na tanieri, ale vo vlasoch! Účes à la croissant je vlastne drdol v tvare extra veľkého francúzskeho rožku. Trendy lahôdka sa stala hitom sezóny a objavuje sa na mólach najznámejších módnych domov. Na prehliadke značky Chanel doplnil Karl Lagerfeeld všetky módne kreácie pôvabnými účesmi v tomto duchu. Už ste naň dostali chuť aj vy?

Účes croissant: Luxusný drdol

© Getty Images

Inšpiratívna pochúťka: Vlasy vzadu na hlave zavinuté do tvaru croissantu.

Po strapatom polovyčesanom drdole a ležérnom uzle prichádza na módnu scénu nové lákadlo: účes v tvare croissantu. Tento look tvoria rovné vlasy, ktoré sú upravené do hladkého zavinutého drdolu, ktorý siaha od úrovne spánkov až na krk. Trošku sa podobá na veľkolepý vavrínový veniec – a momentálne je skutočným symbolom víťazstva! Pekne ho dopĺňa rovná cestička v strede alebo na strane. Mladistvý šmrnc mu dodá extra dlhá cool ofina (gringe).

Účes croissant: Dokonalý módny doplnok

© Getty Images

Sci-fi nostalgia: Spredu sa tento XL drdol nápadne podobá na slávny look, aký nosí princezná Leia z Hviezdnych vojen.

Chcete byť nenápadná? Tak si vyberte iný druh účesu. Táto kreácia totiž naozaj nie je pre ostýchavé dámy – s účesom à la croissant si vás každý okamžite všimne. Jeho recept na úspech znie: Futuristický a tak trochu retro, dramatický, no stále elegantný – populárny mega drdol v sebe totiž zručne a štýlovo spája rôzne protiklady. Vďaka tomu je nielen rafinovaný, ale aj mnohotvárny. Akoby bol stvorený pre večerný look, no zároveň bude úchvatným doplnkom akýchkoľvek koktejlových šiat. A ak sa chystáte vkĺznuť do džínsov a trička, zaručene s ním upútate všetky pohľady, pretože vytvoríte naozaj štýlový kontrast!