Styling | Trendy účesy pre ženy

Po stopách trendsetterov: Piercing vo vlasoch

Piercing je znovu „in“! Tento krát v bezbolestnej a kreatívnej verzii. Trendy ozdoby už nežiaria len v nose, jazyku či obočí, ale objavujú sa aj v originálnych účesoch. Romantické, cool, či s príchuťou punku: ukážeme vám niekoľko úchvatných stylingových nápadov s ozdobami, ktoré opäť dobyli svet módy. 

Piercing vo vlasoch? Hoci to možno znie prekvapujúco, ide o originálny nápad. Kovové ozdoby rôznych tvarov si už našli svoje miesto aj vo svete vlasových doplnkov. Na rozdiel od svojich príbuzných nemajú žiadnu praktickú funkciu, slúžia len ako nevšedné šperky, ktorými korunujete svoj účes a dodáte mu niečo skutočne jedinečného. Skvelé na tom, je že tento druh piercingu nespôsobuje žiadnu bolesť, stačí ho jemne zopnúť vo vlasoch. Niet teda divu, že stále viac hviezd a pouličných trendsetterov prostredníctvom neho dáva na obdiv svoje kreatívne „ja“.     

Prečo sa do piercingu vo vlasoch zamilujete aj vy:

 
  •  Na rozdiel od skutočného piercingu nebolí.
  •  Rýchlo a jednoducho si ho upevníte vo vlasoch a znovu odopnete.
  •  Existuje v množstve verzií - od jednoduchých až po veľmi dekoratívne.
  •  Môžete sa pri ňom kreatívne vyblázniť: jednotlivé kúsky stačí zaujímavo nakombinovať a vyskúšať vždy nové aranžmá.  

Aké druhy piercingu do vlasov existujú?

Trendy doplnok do vlasov má množstvo rôznych tvarov. Mimoriadne populárne sú práve teraz krúžky – vyzerajú ako malé náušnice, ktoré obyčajne nosíme v ušiach, ibaže tieto sú určené do vlasov. Dajú sa veľmi ľahko rozopnúť a pasujú na pramienky rôznej hrúbky. Máte na výber striebornú a zlatú verziu, ale môžete siahnuť aj po sýtych farbách ako ružová. Niektoré z nich navyše obsahujú malé ozdoby – prívesky v tvare hviezd, kvetov a pod. Existujú však aj ďalšie podoby piercingu: ozdoby a spony umiestnené vo vlasoch tak, aby bol vidieť len ich koniec. Vlasy vyzerajú, akoby v nich rástli malé perly, kryštáliky či nity.

Účesy zdobené piercingom

Haar-Piercings
© Getty Images

Aj vy máte chuť vyskúšať piercing? Look z prehliadky značky DKNY.

Aby trendy krúžky a ozdoby dobre držali, nekĺzali sa a nepadali, potrebujete vlasom dodať správnu štruktúru a poddajnosť. A hlavne si vybrať ten správny účes: napríklad vrkoče. Boxerské, francúzske, holandské – zapletané kreácie budú skvelým podkladom pre tieto odvážne ozdoby. Základom je vhodný styling, ale či už si zapletiete všetky vlasy, alebo len jeden pramienok, je len a len na vás. A môžete si ich aj zatočiť. Dôležité je, aby bol pramienok pevne upravený, neuvoľňoval sa a piercing zostal pekne na svojom mieste. Extra tip: Pred stylingom si pomôžte trochou suchého šampónu – vlasy budú poddajnejšie a budú sa ľahšie upravovať.

Haar-Piercings
© Getty Images

Cool krúžky dodajú vlasom nádych punku. Look z prehliadky značky Gyunel.

 

Piercingový trend je predovšetkým o kreativite! Môžete napríklad skombinovať viacero farieb (striebornú so zlatou) a druhov (jednoduché krúžky a perlové ozdoby) a vytvoriť naozaj jedinečný vzhľad. Alebo použiť tieto doplnky ako jemnú ozdobu - aplikovať ich len na jeden pramienok a zvyšok vlasov ponechať rozpustený. Ste dostatočne odvážna a nechcete sa stratiť v dave? Zapleťte si všetky vlasy a ozdobte ich XXL krúžkami od vrchu až dole.