fashion-week-2011
Styling | Trendy účesy pre ženy

Parížsky Táždeň módy 2011: Bohatá jesenná móda

Rozlúčte sa s praktickosťou a extrémnym purizmom. Zúčastnili sme sa módneho maratónu v Paríži a prinášame vám módne, najmä vlasové novinky z prehliadkových mól. Z materiálov prevažoval šifón, zamat, hodváb a brokát. Vo vlasoch sa objavili pätky v štýle 20-tych rokov, mäkké barokové kučierky a dievčenské vyčesané účesy (updos). 

Samozrejme, všetci sa nemohli dočkať na show od Diora, ktorá začala so 40 minútovým omeškaním, ako sa na módnu hviezdu patrí. Módny dom značky Dior predstavil svoju najnovšiu kolekciu od ich čerstvo vyhodeného návrhára Johna Galliana. Je pravdou, že prehliadka bola okúzľujúca, a to aj napriek návrhárovým vyostreným názorom v oblasti mimo módy.  Modelky od Diora predviedli hodvábne nohavice ku kolenám a k tomu sa hodiace mušketierske pláštenky. Dominovali farby ako granátovo červená, lovecká zelená a tmavomodrá. Svetlé ozdoby zo saténu, volány a nádherné brokáty určite očaria. Účesy obohatili módu o romantické kučery a vlny, kopírujúce prstencové vlny ako z 20-tych rokov. Zlaté roky dvadsiate inšpirovali Johna Galliana k vytvoreniu jeho poslednej kolekcie. Pre dobre známe dôvody sa táto módna kolekcia prezentovala len v menšom prostredí. Návrhár predstavil sukne do polky lýtok a líščie goliere. Účesy doplňujú outfity - vypnuté vlasy s veľkými pätkami a vlasovými doplnkami z kože.

Všetky odtiene červenej a nové stylingové nápady

Obdivujeme všetky odtiene červenej od oslnivej svetlo medenej hrivy až po teplé mahagónové farby. "Rockové sestry" Snehulienky boli súčasťou módnej, pretože nie všetko bolo o romantike a jemnosti. Yohji Yamamoto to dokazuje svojimi ultra-priehľadnými kĺzavými šatami a pastelovo farebným vysokým účesom. Viktor & Rolf sa rozhodli per svetlý, cukríkovo-červený make-up ako doplnenie ich geometrických návrhov v čiernej, bielej a ohnivej červenej farbe. Módna revolucionárka Vivienne Westwood predstavila modely s levou hrivou a tomu zodpovedajúci make-up predátora na móle. Vo svojej úžasne farebnej etnickej kolekcii indický návrhár Manish Arora prezentuje klobúky zo zafarbených umelých vlasov.

Marc Jacobs predstavil veľkolepú záverečnú show pre Louis Vuitton. Bola skutočne pestrá a očarujúca, našli sa v nej modely pre dominantné ženy, ale i pre tie, ktoré túžia byť viac domácou, no veľmi rafinovanou pani: Marc Jacobs pomenoval svoju inšpiráciu ‘fetiš’, a veľa jeho modelov tomu i zodpovedá. Účesy k týmto outfitom boli starostlivo vybrané a upravené. Jasne definovaný prísny vzhľad a vlasy stiahnuté dozadu a do vysokého copu. Účesy boli v niekoľkých prevedeniach ukryté pod vojenské čiapky. Marc Jacobs je už teraz považovaný za nástupcu Johna Galliana. A nečudo, jeho talent pre módu je očividný.

Účesy z Parížského Týždňa módy 2011

Informácie o Paríži a Parížskom Týždni módy: