Styling | Trendy účesy pre ženy

Malé zmeny v stylingu, ktoré zanechajú výrazný dojem

Máte chuť zmeniť svoj vzhľad a chcete ísť na to zmenou účesu, no strihanie pre vás neprichádza do úvahy? Prinášame vám niekoľko menších úprav stylingu, ktoré však zanechajú výrazný dojem. Vytvorenie cestičky alebo premena štruktúry vlasov nepredstavujú komplikované zásahy a predsa môžete vďaka nim získať úplne iný štýl, ktorý celkom zmení vaše vyžarovanie.

Aj nenápadné premeny účesu vám pomôžu vytvoriť rozdiel v tom, ako pôsobíte na okolie. Chcete obrátiť stranu vo svojom živote a vyjadriť to sviežejším či elegantnejším štýlom? Zmena účesu vám prinesie okamžité výsledky. Prechodom od rozpustených vlasov bez výraznejšej štruktúry k hravému a sofistikovanému výčesu odhalíte nové, nepoznané črty vašej osobnosti. Skúste vymeniť rovné vlasy za vlny či kučery alebo prejsť na úplne inú farbu vlasov. Doprajte si v živote trocha vzruchu – novým „ja“ upútate pozornosť okolia a prekvapíte aj svojho partnera.

Emilia Clarke je vždy pripravená vyskúšať nový účes (pozri foto hore). Skombinovala elegantné večerné šaty so strohým stylingom rozdeleným cestičkou a svoj bežný outfit zase doplnila nedokončeným účesom. V oboch prípadoch sa rozhodla pre vyčesaný účes. No vďaka malým odlišnostiam dokázala každý z nich prispôsobiť danej príležitosti a módnemu vkusu.

Zmena účesu: Rozpustené vlasy verzus vyčesaný účes

Haare hochstecken
© Getty Images

Sophie Kennedy Clark ukazuje, ako dokáže premeniť váš vzhľad to, či nosíte vlasy rozpustené, alebo si ich vyčešete.

Nádherná dlhá hriva splývajúca na ramená je tým najkrajším módnym doplnkom. To je možno pravda, ale z času na čas chce každá žena trochu zmeniť štýl a ukázať sa v novom, nepoznanom svetle. Okrem toho, zmena je korením života. Vyčesať voľne poletujúce pramene do elegantného tvaru je tou najjednoduchšou cestou, ako ukazuje Sophie Kennedy Clark. S rozpustenými vlasmi vyzerá veľmi mlado a ležérne. Stačí iba zopár stylingových krokov a Sophie pôsobí s uvoľneným výčesom sofistikovanejšie a zrelšie.

Zmena účesu: Rovné verzus zvlnené vlasy

Haare hochstecken
© Getty Images

Caitlin Fitzgerald rada nosí svoje prirodzené, lesklé pramene aj v zvlnenej verzii.

Len málo ľudí je už od útleho veku spokojných s vlasmi, ktoré im príroda nadelila. Tí s rovnými vlasmi túžia po kučerách a naopak; prirodzená farba vlasov tiež väčšinou nie je dostatočne jasná, tmavá alebo výrazná. Moderné ženy si našťastie môžu vyberať.

S vhodnými stylingovými pomôckami, farbami na vlasy a ideálnou dĺžkou prameňov sa môžu za pár okamihov dokonale zmeniť. Herečka Caitlin Fitzgerald demonštruje, ako prechod od rovných vlasov na vlny ovplyvnil jej vzhľad a výzor účesu. Rovná verzia pôsobí čisto, elegantne a sofistikovane, zatiaľ čo vlny vytvárajú pohyb, vibráciu a pútavé svetelné odlesky. 

Spoľahnite sa na rady profesionála! Schwarzkopf expert Armin Morbach vám ukáže, ako si vo vlasoch upraviť jemné vlny. 

Video: Ako si vytvarovať plážové vlny

Zmena účesu: Premiestnenie cestičky

Haare hochstecken
© Getty Images

Marion Cotillard si vlasy rozdeľuje v strede, vľavo či vpravo, rovno alebo neupravene.

Rozdeliť si vlasy na rôznych miestach je ďalšou skvelou možnosťou, ako zaviesť do svojho štýlu jemnú zmenu. To, či nosíte cestičku v strede alebo na strane, ovplyvní optické vyžarovanie vašej tváre. Marion Cotillard je nádherná bez ohľadu na to, kde si umiestni cestičku, dáva jej to slobodu experimentovať. Cestičky majú vplyv na to, ako vlasy lemujú vašu tvár. Vlasy rozdelené v strede sú výborným základom pre dokonale upravené účesy s nádychom nostalgie, zatiaľ čo cestičky na strane možno variovať a vytvárať veselý, odvážny, či hravý look.