Styling | Trendy účesy pre ženy

Trendový styling: Falošný drdol

Hviezdy, modelky či blogerky – trendsetterky súčasnosti radi robia veci len tak ledabolo a nedajú dopustiť na polovičný drdol, novú módnu verziu klasického hladkého uzla.

V tomto účese sú iba vrchné vlasy stiahnuté do drdola, ostatné vlasy voľne padajú. Jednoduché, praktické a trendy: to je perfektná vlasová päťminútovka s dlhodobým úspechom. Prinášame vám tie najlepšie vlasové kreácie.

Kde sa podel všeobecne obľúbený hladký uzol, tzv. chignon? Nebojte sa, nezabudlo sa naň, hoci udávači trendov teraz vypínajú iba polovicu svojich vlasov. A môžeme vám zaručiť, že nedokončené drdoly budete čoskoro vidieť na každom kroku.

Polovica Hollywoodu sa už upísala tomuto trendu a pravidelne nosí falošný uzol. Herečka Margot Robbie (na fotografii hore) napríklad stavila na oslňujúcu strapatú verziu, ktorá vyčnieva z radu a v kombinácii s jej chlapčenským zjavom pôsobí mimoriadne sviežo. Ako si aj vy môžete veľmi jednoducho tento polovičný výčes vytvoriť? Dávajte pozor!

Krok za krokom k falošnému drdolu:

  1. Dajte štvrtinu vašich vrchných vlasov bokom a prichyťte ich.
  2. Do zvyšných vlasov naneste malé množstvo púdru pre zväčšenie objemu, aby ste vytvorili nedbalý strapatý vzhľad. Prípadne prebehnite rozpustenú časť vlasov kulmou s malým priemerom, čím vzniknú nenápadné vlnky.
  3. Naneste stylingový krém (s leskom) na tú časť vlasov, ktorú ste oddelili na začiatku. Najskôr ich prečešte od korienkov vlasov dovrchu, potom zase smerom dozadu.
  4. Teraz stočte tieto vrchné vlasy do uzla a prichyťte ich pomocou sponiek a vláseniek.
  5. Aby účes dlhšie vydržal, zafixujte ho ešte trochou laku na vlasy s extra leskom. Hotovo!

Falošný uzol: Kate Mara

Haare halb hochstecken
© Getty Images

Kate Mara je dôkazom, že nedokončený drdol nepodlieha žiadnym stylingovým pravidlám. Herečka názorne predvádza polovičný uzol s cestičkou uprostred, ktorý prechádza do dlhšieho vlnitého bobu. Je to elegantná verzia inak tradičného vlasového stylingu.

Tip na úpravu: Umiestnite uzol nižšie na zátylku, aby ste sa viac mohli vyhrať s variáciou cestičky.

Vľavo: Herečka Kate Mara s nedokončeným drdolom a cestičkou uprostred.

Krok za krokom k falošnému drdolu:

Haare halb hochstecken
© Getty Images

Polovičný uzol slávi svoju vrcholnú sezónu, čo je vidieť aj na záberoch z festivalu Coachella.

Zľava doprava: Nedokončené účesy, vlasy strednej dĺžky s ofinkami alebo uhladená verzia – festivaloví fanúšikovia dokazujú, že falošný uzol je jednoducho niečo, čo musíte vyskúšať.

Bežný, nenáročný a trendový! Z falošného uzla sa vykľul obľúbený festivalový účes. Uvoľnená atmosféra, voľne rozpustené vlasy, čo viac by si trendsetterky mohli želať? Účes dňa vytvoríte veľmi ľahko a napriek tomu má množstvo nesporných kvalít. Dokonca aj ženy s ofinami vedia, ako tento slušivý účes pristane ich vlasom.

 Vezmite vrchné vlasy, vytvorte drdol a je to!