Styling | Tipy a triky

Štýlové účesy pod čiapku i klobúk

Či už dávate prednosť baranici alebo čiapke zo šiltom, čiapočke alebo baretke, budete v nej najlepšie vyzerať, ak si zvolíte správny účes, ktorý sa k nej štýlovo hodí. V našej galérii vám hviezdy ukážu, ako skombinovať trendy účesy s čiapkami. Máme pre vás stylingové tipy, vďaka ktorým budú vaše vlasy vyzerať aj pod čiapkou výborne.

Čiapky sa už nenosia len v zime. Vrátili sa do nášho šatníka a sú opäť nielem praktickým ale i designovým módnym doplnkom. Dnes nájdete mnoho rôznych tvarov a materiálov čiapok a klobúkov, vďaka čomu si určite nájdete vhodnú pokrývku hlavy práve pre vás. Samozrejme, potom prichádza na rad otázka, aký vhodný účes pod obľúbenú čiapku či klobúk zvoliť.

Účesy a stylingové tipy pre milovníčky klobúkov

1. Toto je stylingový trik, ktorý výborne funguje s každým typom klobúka: Vytiahnite vlasy ponad uši a následne si nasaďte na uši i vlasy klobúk. V prípade tohto štýlu vôbec nezáleží na dĺžke vlasov, ani na tom, či sú vlasy rovné, vlnité či kučeravé.

2. Kučeravé vlasy pod klobúkom stratia svoj objem a nadýchanosť. Vlasy si preto radšej natáčajte do zvodných kučier od oblastí uší smerom ku končekom.

3. Ak nosíte drdol alebo cop, mali by ste ho umiestniť tak, aby sa nekryl s vaším klobúkom.

4. Máte krátke vlasy alebo vlasy zopnuté do copu či drdolu? Nechajte pár prameňov vlasov voľne padať spod klobúka, čím dosiahnete jemnejší vzhľad.

5. Vosk na vlasy pomáha predchádzať „lietajúcim“ vlasom. Jednoducho naneste trochu vosku na končeky prstov a nimi vytvarujte vlasy do požadovaného tvaru.

6. V závislosti od vášho štýlu môžete nechať ofinu voľne vykúkať spod klobúka, alebo ju naopak  môžete pod klobúkom skryť. Ak nemáte účes s ofinou, nasaďte si klobúk tak, aby odhaľoval asi 2,5 cm vlasov nad vaším čelom.

7. V prípade, že nosíte voľne rozpustené vlasy, prehoďte si ich cez ramená – to vám dodá krásny ženský vzhľad. A samozrejme tým čiastočne udržíte pozornosť na vašich vlasoch, nielen na klobúku.  

Dúfame, že vás štýlové účesy pod klobúkom, ktoré predvádzajú známe hviezdy inšpirujú.

Galéria: Štýlové účesy pod klobúk