Styling | Ofina

Heidi Klum sa vracia k ofine

Modelka Heidi Klum opäť raz predviedla, že má jednoznačne slabosť pre účesy s ofinou. Ukážeme vám, aký styling preferuje teraz a ako si ofinu upravovala v minulosti (v rokoch 2003 a 2008). A podelíme sa s vami aj o užitočný návod na úpravu účesu s ofinou.

Heidi Klum vďaka schopnosti meniť svoj účes i celý look pripomína chameleóna. V minulých rokoch sme si zvykli na jej zvlnené výčesy, objemné slávnostné kreácie a niekoľko ďalších účesov, ktoré občas zahŕňali aj rafinované zapletané prvky. Momentálne sa však našla vo výrazných účesoch s ofinou.

Obľúbený look Heidi Klum

Ofina siaha Heidi Klum až po mihalnice – na oboch stranách je trochu dlhšia a na pramene po stranách sa napája v tvare jemného oblúka. Ak si ofinu vyfúkate tak, aby sa zaobľovala smerom k čelu, budete pôsobiť ešte jemnejšie a ženskejšie. Zvyšok vlasov je zostrihaný postupne, no tvorí ho len niekoľko vrstiev. Vďaka melíru „tón v tóne“ a postupnému strihu nadobudol tento účes zaujímavú textúru.  

Domácnosť Heidi Klum je veselá a hlučná – vychováva totiž štyri malé deti. Niet divu, že niekedy siahne po praktickom riešení a vlasy si rôznym spôsobom zopne do copu – tie navyše vyzerajú s ofinou ešte pôvabnejšie. Či už je cop uhladený a elegantný, uvoľnený a strapatý, zopnutý vyššie či nízko nad krkom alebo posunutý do strany, ofina mu dodá nový rozmer a vytvorí „kompletný look“.   

S ofinou získa každý účes roztopašnosť a hravosť, ale aj určitý nádych tajomstva. Z praktického hľadiska je jej výhodou to, že správne upravená dokáže zakryť vrásky.

Ako vidíte, Heidi Klum sa k účesu s ofinou vracia pravidelne každých pár rokov.

Heidi Klum rada prekvapuje ofinou – kedysi aj dnes

Heidi Klum Ponyfrisur
© Getty Images

Zľava doprava: Heidi Klum s postupne zostrihanými vlasmi a ofinou v rokoch 2003, 2008 a 2014.

Keď sa Heidi Klum rozhodla pre ofinu, vyzerala vždy skvele. Je prirodzené, že štýl, ktorý volila, sa postupom času trocha zmenil:

V roku 2003 si vlasy upravovala nahladko s takmer neviditeľným postupným strihom – výsledkom bol moderný look, ktorý vyvolával spomienky na zlaté časy rock´n´rollu. 

Rok 2008 bol u nej v znamení dlhej ofiny s výraznejšími vrstvami, ktoré si fúkala smerom dovnútra - tento styling vynikal jemnosťou a nadčasovou ženskosťou.

V roku 2014 Heidi prepája dlhú ofinu so stredne dlhými prameňmi tvarovanými smerom von. Tento štýl sa nesie na retro vlne 70.rokov.

Objavte: Ofina Dlhé vlasy