Styling | Muži

Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

Hoci páni nemajú taký veľký výber účesov a farieb, aj napriek tomu môžu svoj styling prispôsobiť ich osobnosti či konkrétnemu podujatiu, experimentovať so strihom a zamaskovať určité problémy s vlasmi.

Trendy looky pre mužov: Účesy známych modelov a hviezd

Od pätky po klobúk: Tipy na styling pre mužov

Najlepšie pánske strihy

Männerfrisuren
© Getty Images

Britský skokan do vody Tom Daley s krátkym strapatým účesom.

Možno sa to nezdá, no aj muži si majú z čoho vyberať, pokiaľ ide o styling vlasov. Existuje viacero variácií, záleží na dĺžke vlasov a na tom, aký štýl preferujú. Veľmi krátky zostrih, dlhý cop alebo rozstrapatený „shag“ po ramená?  V ponuke je mnoho rozličných strihov pre rôzne dĺžky vlasov a je tu tiež možnosť experimentovať a striedať rôzne looky. Ak vám vlasy dorastajú, môžete im dať načas a nechať si ich dlhšie, alebo si ich vyholiť a začať tzv. „od nuly“. Ak muž nájde ten pravý účes, vždy sa k nemu vracia a zostáva mu nadlho verný – až kým sa neobjaví ďalší look, ktorý stojí za to vyskúšať.

Viac o pánskych strihoch:

Krátke „naježené“ vlasy: Jednoducho sexi

Superkrátke účesy pre mužov: Nekomplikované a príťažlivé

Krátky podstrih: Coollook pre skutočných mužov

Trendy účes „shag“ – od krátkych po dlhé variácie

Na krátko: Moderné a nadčasové looky pre mužov

Dlhovlasí muži: Hviezdy vám ukážu, ako na to

Najlepšie pánske účesy

Männerfrisuren
© Getty Images

Vlasy, okuliare, brada – od Roberta Downeyho Jr. sa dá čo-to naučiť.

Strih je len začiatok, základ skvelého účesu. Rozhodujúci podiel na tom, ako účes bude vyzerať, má styling vlasov. Žiada sa vám použiť dávku gélu a vytvoriť „mokrý look“, alebo ponechať vlasom možnosť sa pohybovať, ako sa im zachce? Necháte vlasy nad čelom voľné, alebo ich vyčešete do tvaru pätky s pomocou stylingových produktov? Nielen vlasy vytvárajú celkový look – budete ho chcieť vylepšiť štýlovou bradou? Fúzy, plná či tvarovaná brada – aj tu máte na výber z viacerých možností.

Viac o pánskych účesoch:

Cestička na strane: Osviežte svoj look jednoduchým trikom

Elegantné účesy pre mužov: Špeciálny styling na špeciálne príležitosti

Pätka: Rozličné looky a stylingové tipy

Muži a ich klobúky: Aký účes zvoliť pod baseballovú čiapku, baret atd.?

Muži s okuliarmi: Účesy, ktoré im najviac pristanú

Bradatí muži: Skvelé kombinácie brady a účesu

Účesy pre mužov s kučerami a tipy, ako ich skrotiť

Najnovšie looky pre mužov s ofinou

Muži a farba vlasov

Männerfrisuren

Príklady príťažlivého stylingu: ryšavý Michael Fassbender (vľavo) a George Clooney so šedivými vlasmi (vpravo).

Farba vlasov je pre mužov zjavne menej dôležitou témou než pre ženy. Dôležité však je, že aj pre nich existujú vhodné voľby farieb na vlasy. Pokiaľ ide o výraznú zmenu farby, prím u mužov hrajú blond odtiene (najslávnejším zosvetleným blonďákom je momentálne huslista David Garrett). Hnedú a čiernu môžu muži použiť tiež vo chvíli, keď sa u nich začnú objavovať prvé šediny. Šedivé hviezdy, ako napr. George Clooney však dokazujú, že aj tento dotieň môže pôsobiť príťažlivo, hlavne v prípade, že ho podporia ideálne zvoleným účesom. Ryšaví muži tvoria oveľa menšiu skupinu, no aj v ich prípade platí, že vďaka správnemu štýlu účesu a brady môžu vyťažiť zo svojej výnimočnej črty maximum. Slávni ryšavci ako Michael Fassbender predstavujú skvelú inšpiráciu pre mužov s týmto odtieňom vlasov.

Viac o farbe mužských vlasov:

Inteligentní a cool: Lamači sŕdc so šedinami

Muži a blond: Inšpiratívni odvážlivci plus stylingové tipy

Riešenia pre problémy s vlasmi

Männerfrisuren
© Getty Images

Herec Luke Evans s vlasmi po ramená a ustupujúcou líniou vlasov.

Pre mnohých mužov predstavujú šediny menší problém než rednutie vlasov a rysujúce sa kúty nad čelom. Ustupujúca línia vlasov je väčšinou výsledkom genetických predpokladov a pri výbere vhodného účesu a strihu je dobré brať ju do úvahy. Dobrou správou je, že vďaka pár trikom môžete zo svojho vysokého čela urobiť určitú prednosť. Preto nie je nevyhnutné vždy siahnuť po žiletke, existujú účesy, ktoré svedčia i dlhším vlasom. Podľa výskumov mužov okrem vypadávania vlasovnajviac trápia lupiny. S vhodnou starostlivosťou však dokážete vlasom prinavrátiť zdravie a vitalitu bez týchto neželaných prejavov.

Viac o riešeniach problémov s vlasmi:

Rednutie vlasov: Muži s vysokým čelom a ako mu čeliť

Lupiny: Typicky mužský problém?

Objavte: Tipy a triky Muži

Súvisiace články