Styling | Muži

Strih na ježka – Na krátko a bez kompromisov!

Nožničky nie sú vždy potrebné. Kaderníci pri vytváraní krátkych strihov radi siahajú aj po zastrihávacích strojčekoch – pracujú rovnomerne a presne. Zistite, čo zastrihávače dokážu a komu strih na ježka najviac pristane.  

Hľadáte cool no zároveň absolútne nekomplikovaný účes? Zaostrite na „ježka“. Pri tomto strihu sa vlasy neskracujú nožničkami ale s použitím zastrihávača. Čo je preň charakteristické? Vlasy zarovnané do jednej dĺžky po celom obvode hlavy. To však neznamená, že na temene nemôžu byť o pár milimetrov dlhšie než nad krkom. Zastrihávač sa dá totiž nastaviť na rôzne dĺžky (obyčajne od pár milimetrov do 2 až 3 centimetrov). Dlhšie vlasy navrchu potom plynule prechádzajú do kratších vlasov po stranách. Nakoniec sa porast nad krkom oholí a cool strih na ježka je hotový!   

Nájsť dokonalý look pre každú hlavu nepredstavuje žiaden problém, tento strih je totiž možné dokonale prispôsobiť tvaru lebky. Nehovoriac o tom, že jeho udržiavanie nevyžaduje žiadnu námahu – jednoducho zvolíte rovnaké nastavenie strojčeka. Váš obľúbený look môžete stále a znova do detailu reprodukovať. 

Na ježka: Strih pre nenáročných aj pre hipsterov

© Getty Images

Švihácky vzhľad, o ktorý sa netreba príliš starať – so strihom na ježka žiaden problém!

Strih na ježka je veľmi prispôsobivý nielen čo sa týka dĺžky, ale aj štruktúry vlasov. Keďže sú vlasy rovnomerne zastrihnuté, funguje tento geniálny strih s hrubými aj jemnými vlasmi, s rovnými aj so zvlnenými prameňmi. Ale nenáročná úprava a starostlivosť sú evidentne najväčšie výhody tohto looku. Na ježka by sa mali ostrihať všetci, ktorí vyžadujú praktické riešenie. Vyhnete sa zdĺhavému fúkaniu aj komplikovanému stylingu. Dokonca aj pokiaľ si zvolíte dlhšiu verziu (zhruba 2 centimetre), podarí sa vám účes upraviť v pár jednoduchých krokoch: stačí si v dlaniach rozotrieť stylingový krém vo veľkosti lieskového orieška a aplikovať ho na (uterákom presušené) vlasy na temene. Potom jednoducho prehoďte či prečeše vlasy na stranu alebo dozadu. Hotovo!       

Objavte: Tipy a triky Muži

Súvisiace články