Styling | Muži

Hipsterské účesy pre moderných mužov

Hipsteri nevybočujú z radu len stylingom ale aj jedinečným životným štýlom. Vďaka vycibrenému vkusu dokážu nielen vyjadriť ale aj predvídať nadchádzajúce módne trendy – sú vždy o krok pred ostatnými. Sú jednoducho stelesnením kreatívneho mestského ducha. Ukážeme vám, aké účesy u nich momentálne letia, aj keď to, čo je považované za moderné, ich vlastne vôbec nezaujíma.

Časť kultúry „hippie“ zo 60-tych a 70-tych rokov vytrvale prežíva v srdciach ľudí po celom svete. Hipsterská ignorancia módnych trendov a spoločenských konvencií totiž nikdy nestratila svoju príťažlivosť. Prirodzenou extravaganciou v otázkach štýlu a avantgardným myslením sa už na prvý pohľad odlišujú od väčšiny. Často sú stredobodom pozornosti a zdrojom inšpirácie pre ostatných.  

Hipsteri sa obvykle považujú za slobodomyseľných ľudí, prívržencov uvoľneného a humánnejšieho spôsobu života. Svoj pohľad na svet transformujú do osobitého obliekania a stylingu vlasov, ktorým chcú ukázať, že sa na nič nehrajú. Je prirodzené, že ich ležérny štýl často vzbudzuje obdiv a pozornosť okolia, čím sa tak trochu proti svojej vôli stávajú trendsettermi.  

Hipsteri...

...môžete si ich všimnúť vo veľkomestských štvrtiach, kde sa spája umenie s uvoľneným životným štýlom.

...milujú všetky prejavy irónie a sarkazmu.

...majú zmysel pre umenie, hudbu a kultúru.

...módne trendy ich nezaujímajú, vytvárajú si vlastný štýl.

...nosia oblečenie zo second-handu, s ohľadom na životné prostredie, a preto, že sa im to páči.

...často si zdobia telo tetovaním – ich najobľúbenejším motívom je hipsterský triangel.

...uprednostňujú výrazné „nerd“ okuliare a nosia plátenné tašky.

...nechávajú si rásť brady.

Hipsterské účesy - pionieri vlasového stylingu

Hipsteri často udávajú nové trendy v oblasti módy a účesov. Mnoho z nich nosí unisexový strih vlasov a pri jeho úprave dokážu byť veľmi kreatívni. S ich pohľadom na život najviac ladí ležérny a strapatý styling. Čo je práve „in“ vo svete väčšiny, ich vôbec nezaujíma - odmietajú sa prispôsobovať spoločenským normám. 

Hipsterské účesy – polovyčesaný look s mokrým efektom

Hipster-Frisuren
© Getty Images

Muži s dlhými vlasmi už dávno nevyvolávajú prekvapenie. Aj keby ešte stále šlo o spoločenské tabu, skutočnému hipsterovi by to bolo jedno.
Polovyčesaný účes je upravený tak, aby pôsobil mokrým dojmom. Dlhovlasí muži môžu zvoliť tento look, ak sa chcú stať hipstermi, alebo si len načas vyskúšať, aké to je.  
 

Hore: Hipsteri majú radi dlhé polovyčesané účesy.

Hipsterské účesy – Nový crop

Hipster-Frisuren
© Getty Images

Nový crop má tento prívlastok preto, lebo je navrchu o niečo dlhší oproti pôvodnej verzii tohto účesu. Nekonvenčného hipstera samozrejme nezaujíma, ako by mal vyzerať správny „crop“, jednoducho si ho prispôsobí svojmu individuálnemu vkusu a potrebám.  

Vľavo: Aj keď pôvodne ide o strohý vojenský účes, vrchné vlasy sú o trochu dlhšie ako na bočných stranách.

Hipsterské účesy – Vyholené vlasy na bokoch a plná brada

Hipster-Frisuren
© Fotolia

Hipsteri už tento „aktuálny trend“ nosia pomerne dlho - vlasy nad čelom majú ležérne prehodené na stranu. Plná brada akoby bola poctou zašlým časom a pripomínala prapôvodný život v prírode, mimo civilizáciu.  

Vľavo: Hipster s typicky vyholenými vlasmi na bokoch a prameňmi nad čelom prehodenými na stranu.

Objavte: Muži