Styling | Kučery

Krok za krokom: Retro vlny Amy Adams

Nedokážeme spustiť oči z Amy Adams a jej roztopašných vĺn v štýle 20. rokov. Účes si doplnila o jemnú verziu klasického drdolu na strane a dlhý prameň zvlnených vlasov, ktoré padajú cez čelo a lemujú jej tvár. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako si doma vytvoriť účes, ktorý má v sebe čaro minulosti, no zároveň pôsobí mimoriadne trendy.

Wasserwellen-Frisur
© Getty Images

Rusovláska Amy Adams s jemnými vlnami na strane.

Herečke Amy Adams leží Hollywood pri nohách – podľa časopisu Forbes je momentálne jednou z najštedrejšie platených herečiek. Na konte má niekoľko nominácií na Oscara aj Zlatý Glóbus a zahrala si po boku slávnych filmových hviezd ako Leonardo DiCaprio, Joaquin Phoenix či Christian Bale. Okrem toho, že je to herečka par excellence, dokáže táto dáma očariť osobitým štýlom.

V súkromí uprednostňuje Amy Adams mäkké padajúce vlny alebo jednoduchý vysoký cop. Na červenom koberci však predvádza svoje rafinované „ja“ – miluje styling s nádychom nostalgie, ktorý podčiarkuje jej jemnú ženskosť. Romantické vlny prehodené cez čelo a lemujúce tvár sa niesli v duchu 20.rokov a účes gradoval drdolom na strane. Myslíte si, že tento pôvabný zvlnený účes zvládnu iba stylisti filmových hviezd? Priložili sme podrobný návod ako na to a dúfame, že vás presvedčíme o opaku.  

Pomôcky na úpravu zvlneného účesu v štýle Amy Adams

Penové tužidlo, hrebeň, vlásenky, spony alebo štipce na vytvorenie vĺn, gumička, lak pre extra lesk a bežný lak na vlasy

Ako na to: Ležérny drdol Amy Adams s retro vlnami

1. Začnite tým, že si do čerstvo umytých vlasov votriete penové tužidlo. Potom si ich prečešte a rozdeľte cestičkou na strane, ktorá mieri až k temenu.

2. Od korienkov až po končeky si vlasy postriekajte lakom pre extra lesk – to im dodá intenzívny pôvab a lesk.

3. Začnite tvoriť vlny na úrovni obočia:

Prečešte si asi 5 cm široký prameň smerom do tváre.

Pripnite veľkú sponu/ štipec na miesto, kde chcete vytvoriť vlnu.

Následne sformujte typickú retro vlnu a zopnite ju štipcom alebo sponou. Vlny by mali byť pomerne veľké, tak ako v účese Amy Adams.

Pokračujte v úprave ďalších vĺn po celej dĺžke vlasov od korienkov až po končeky.

Použite lak na vlasy, aby ste spevnili tvar vĺn a pred tým, než odstránite sponu či štipec, si vlasy vyfúkajte.

4. Na koniec prichádza na rad úprava drdolu. Stiahnite si vlasy nad krkom do gumičky tak, aby bol jeho základ mierne posunutý do opačnej strany ako je cestička.

Takto vzniknutý cop voľne zaviňte, čím vytvoríte drdol a upevnite ho vlásenkami. Amy si svoje ryšavé vlasy zopla zlatými sponkami, tmavšie vlasy však budú vyžadovať hnedé alebo čierne vlásenky.

Drdol trochu roztiahnite, aby ste dosiahli moderný „nedokončený“ vzhľad.

5. Bočné vlasy upevnite pod cestičkou a za uchom a dvomi vlásenkami.

6. Na opačnej strane zvlnený prameň uvoľnite, nechajte ho padať cez čelo a lemovať vašu tvár.

7. Nakoniec účes ešte upravte lakom pre extra lesk, aby skutočne zažiaril.

Discover: Kučery Šik účes