winona-ryder-hairstyle
Styling | Konský chvost

Ležérny tupírovaný cop Winony Ryder

Fotografi milujú anjelsky vzhľad Winony Ryder – jej porcelánovú pleť, tmavé vlasy, veľké hnedé oči a podmanivý úsmev. Winona vie, ako zaujať pozornosť publika, my sme obdivovali predovšetkým jej tupírovaný cop. Pozrite sa, ako si rovnaký účes krok za krokom vyčaríte aj vy. 

Winona je dokonalý prototyp profesionálnej herečky, ktorý spolupracuje len s tými najosobitejšími režisérmi a producentmi Hollywoodu ako Tim Burton, Jim Jarmush a Francis Ford Coppola. Svoje role stvárnila po boku hereckých legiend ako Anthony Hopkins, Meryl Streep a Glen Close. Sama patrí do okruhu ostrieľaných herečiek ako sú Angelina Jolie či Natalia Portman. 

Narodila sa ako Winona Laura Horowitz. Rodičia ju pomenovali podľa mesta, v ktorom sa narodila – Winona v Minnesote. Po svojich prvých skúsenostiach vo filme v roku 1986 si vydobyla komerčný úspech aj uznanie kritikov za svoj výkon vo filme Beetlejuice. Nedávno opäť zažiarila na filmovom nebi a diváci i novinári sa do nej znovu zamilovali. Vo svojich 41 rokov vyzerá mimoriadne príťažlivo na plátne aj na červenom koberci.

Winona Ryder začínala ako blondínka, ale rýchlo zistila, že tmavé vlasy lepšie nechajú vyniknúť jej prirodzenú krásu. Spolu s hnedými očami a sýto červenými perami vytvárajú jedinečný vzhľad tejto herečky. Winona má tiež vynikajúci vkus a cit pre štýl, čo s ľahkosťou dokazuje svojim výberom rolí aj voľbou šiat a účesov. Za mimoriadne pôvabný look považujeme tento tupírovaný cop. Určite bude pre vás užitočný návod na úpravu vlastnej verzie tohto účesu s veľkým objemom.    

Stylingové pomôcky na úpravu tupírovaného copu Winony Ryder

Kulma s úzkym priemerom (v prípade, že nemáte kučeravé vlasy), šampón pre objem vlasov, penové tužidlo na kučeravé vlasy, púder pre objem, gumička a sponky do vlasov.

Ako vytvoriť tupírovaný cop Winony Ryder:

1. Vlasy si umyte šampónom pre objem vlasov.

2. Ak vás príroda kučerami neobdarila, votrite do vlasov penové tužidlo na kučeravé vlasy a použite kulmu s menším priemerom, aby ste vytvorili jemné vlny. Jednoducho obtočte tenké pramene okolo kulmy a krátko ich zohrejte. Potom prameň uvoľnite a nechajte vychladnúť.

3. Nadvihnite niekoľko pramienkov na vrchu hlavy a naneste pod ne v blízkosti korienkov púder pre objem vlasov, vďaka ktorému ich napumpujete objemom. Pre ešte väčší objem môžete vyskúšať jemne ich natupírovať prstami.

4. Pomocou prstov vytvorte krátku cestičku v strede, ktorá sa smerom vyššie vychyľuje do jednej strany. Teraz môžete vlasy voľne zopnúť vzadu gumičkou do copu a prípadne vytiahnuť niekoľko pramienkov nad ušami.  

5. Viac objemu na vrchu hlavy môžete vyčariť tak, že budete vlasy smerom od základu copu jemne posúvať hore. Prstami upravte oblasť okolo gumičky – look by mal zostať „nedokončený“, ležérny a uvoľnený.

6. Nakoniec zakryte gumičku tenkým prameňom, ktorý vytiahnete z copu a upevníte na mieste sponkami. V rámci konečnej úpravy si ešte vlasy môžete dotupírovať prstami.

Kadernícky expert Armin Morbach vám v nasledujúcom videu ukáže, ako vytvoriť tupírovaný cop z rovných vlasov. 

Video: Ako vytvoriť tupírovaný cop