styling-gel
Styling | Gél na vlasy

Styling gél 2.0

Stylingový gél pomáha vytvárať z vlasov výnimočné a všestranné účesy. Ukážeme vám najnovšie a najkrajšie vlasové štýly, aké nosia aj známe osobnosti. Predvedieme vám účesy z krátkych aj dlhých vlasov, a tiež presne ukážeme spôsob, ako aplikovať gél, ktorý vám celý účes osvieži.

Stylingový gél chýbal v stylingovom arzenáli takmer od 90-tych rokov. Jeho použitie pri tvarovaní vlasov bolo pre mnohých doslova nočnou morou. Používanie gélu na vlasy bolo často spájané s pichliačmi a lepidlom, vystuženými vlasmi rôznych „kreatúr z iných svetov“.

V poslednej dobe si ale tvarovací gél na vlasy opäť našiel svoje miesto. Stal sa doslova hitom prehliadkových mól. Pre sexy letnú sezónu 2012 použil Giambattista Valli gél na to, aby docielil mokrý plážový vzhľad. Ku korienkom vlasov votrel trochu gélu, učesal ich dozadu, zatiaľ čo zvyšok vlasov nechal voľne splynúť na ramená v jemných vlnkách. Takisto aj hviezdy ako Evan Rachel Wood objavili tento stylingový gél pre vytvorenie svojho vlastného štýlu.

Styling Gel Creatively Used by Giambattista Valli
© AFP/Getty Images

Pred tým, ako si modelka vytvorí tento účes, musí sa ponoriť do vôd oceánu. Tento nový štýl vytvorila Giambattista Valli.

Stylingový gél sa teraz používa na vytvorenie úžasných účesov. Na rozdiel od minulosti, tento gél pomáha vytvárať zložité štýly, ako napr. elegantný uhladený štýl alebo famózne vlny, ktoré budia tvrdý padajúci vzhľad, alebo šikovne vyčesané vlasy. Práve vďaka tomuto gélu si tak môžete vytvarovať rôzne účesy z dlhých, ale aj krátkych vlasov. Ako pri moderných vrkočoch, iba časť vlasov sa tvaruje pomocou gélu.

Zloženie gélu sa od minulosti zmenilo. Okrem tradičného „mokrého“ gélu a stylingového gélu, sú na trhu dostupné voskové gély s vysokým obsahom oleja. Voskový gél je veľmi nápomocný, ak chcete rýchlo vytvoriť módny neupravený vzhľad. Účesy, pri ktorých ste použili trošku vosku, hneď pôsobia vznešenejšie. Preto odporúčame takéto účesy najmä na špeciálne a slávnostné príležitosti.

V našej galérii si môžete pozrieť účesy, a tiež to, ako nosia známe osobnosti tieto trendy účesy. Takisto vám prezradíme, ako si trendy účesy vytvoríte aj vy sama doma. Nezáleží na tom, či máte vlasy dlhé alebo krátke. Veríme, že si nájdete štýl, ktorý budete chcieť vyskúšať.

Najkrajšie účesy vytvorené pomocou gélu

Odkazy (Viac o stylingovom géle)

Mokrý look od Chanelu pre leto 2012 >> style.com

Video návod: Moderný look so stylingovým gélom >> youtube.com

Ako si vytvoriť vlny pomocou gélu >> ehow.com