female-footballer-hairstyles
Styling | Športy

Futbalové šampiónky a ich účesy

To je gól! Svetový šampionát v ženskom futbale zbiera čoraz viac fanúšikov: ako bonus ku vzrušujúcej hre a vydareným gólom je ich pobyt na trávniku pastvou pre oči aj vďaka účesom. Prinášame vám aktuálne trendy priamo z ihriska plus tipy a triky pre úpravu športových účesov.

Svetová extraliga! Reprezentantky na šampionáte v ženskom futbale 2015 v Kanade predviedli, že módnym vlnám skutočne rozumejú. Okrem svojich výkonov si dali záležať aj na účesoch. Dámy v podkolienkach za mužskými kolegami rozhodne nezaostávajú a do udávania trendov sa pustili s rovnakou energiou ako Neymar, Ronaldo & spol. Vyzerá to tak, že štýlové, no zároveň praktické kreácie na ich hlavách posielajú starý známy cop čoraz častejšie na striedačku. Najsľubnejšími nováčikmi na tomto poli sú podľa nás postupne zostrihaný „pixie“, nevšedné farby, zapletané prvky a cool krátky zostrih – každý z nich skóruje!

V galérii vám ukážeme, ktoré z týchto nápaditých účesov sú podľa nás top.

Účesy futbalistiek: To najlepšie z ihriska

Účesy futbalistiek: Pravidlá hry

Športové účesy si musia udržať tvar, či už sa hráčky potia alebo dynamicky pohybujú po celom ihrisku. Máme pre vás niekoľko tipov a trikov, ako podať v úprave týchto účesov profesionálny výkon.

Výstroj

Svetoví šampióni: Gumičky sa pri športovaní používajú naozaj často – sú súčasťou klasického copu alebo aj drdolu. Elastická čelenka je ideálna pre všetkých, ktorí potrebujú udržať ofinu či iné krátke pramienky preč z tváre. A navyše je oproti pevnej čelenke vhodná aj pokiaľ používate slúchadlá. Máte na výber z bohatej palety farieb, aby ste ju mohli zladiť s outfitom.

Súboj sa začína!

Pripravte sa! Účesy špičkových hráčov i hráčok vyžadujú vhodnú prípravu. Aby si účes udržal stabilitu, budete potrebovať penové tužidlo. Od nedokončeného drdolu až po zapletaný prvok či krátky strih – trocha tužidla dodá vášmu účesu objem a pevnosť.

Hra: Meňte taktiku a pravidelne skúšajte nové účesy. To pomôže vlasom, aby neboli namáhané sponami a gumičkami stále na rovnakých miestach. Raz si zopnite vlasy navrchu, a pri ďalšej príležitosti zasa vzadu na hlave, alebo si ich na boku zapleťte. 

Finále: Konečný účes spevnite lakom na vlasy. To vám zabezpečí ešte viac stability a postará sa, aby voľne trčiace pramienky nebrzdili vašu pozornosť.

Regeneračná starostlivosť: Pred každým umytím si vlasy prečešte, aby ste uvoľnili pramienky zamotané pri športovaní a odstránili zvyšky stylingových produktov. Kondicionér vaše vlasy revitalizuje a dodá im novú silu. Namáhané pramene potrebujú pravidelné zastrihávanie, aby si udržali pružnosť a zdravý lesk.