Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Aký je váš štýl starostlivosti o vlasy?

Ľudia si v priebehu rokov vyvinú systém starostlivosti o vlasy, ktorý vyhovuje ich potrebám. Niektorí dávajú prednosť efektívnej starostlivosti, ktorá príliš nezasahuje do ich zaneprázdneného životného štýlu, iní si užívajú dôkladnejší rituál postavený na zábave a experimentovaní s rôznymi prípravkami. A ako sa o svoje vlasy staráte vy?

Vhodná starostlivosť vyžaduje prístup, ktorý je v súlade s požiadavkami každodenného života. Nie je až tak dôležité vlastniť početnú zbierku vlasových produktov, ale skôr vybrať si také, ktoré budú presne vyhovovať potrebám vašich vlasov. Je už na vás, či budete presne dodržiavať určitý rituál alebo sa spoľahnete na flexibilitu a experimentovanie. Nech je už váš osobný štýl akýkoľvek, vždy sa nájde ten pravý spôsob ako dopriať svojim vlasom optimálnu starostlivosť. Prinášame niekoľko stratégií, z ktorých si určite vyberiete.

Minimalistka

Haarpflege-Typ
© Getty Images

Minimalisti používajú čo najmenej produktov a snažia sa čas venovaný starostlivosti o vlasy skrátiť na minimum. Ich motto je: „Menej je viac“, v jeho mene sa pokúšajú ušetriť čo najviac energie a peňazí. Prečo tráviť čas nákupom produktov, keď kvalitný šampón dokáže udržať vlasy i pokožku hlavy zdravé a krásne?

Je to naozaj pravda? Nepriaznivé vplyvy prostredia ako napr. UV žiarenie, vykurovanie miestností a zima môžu byť pre vaše vlasy príliš tvrdým orieškom. Ich následky dokážete zmierniť, len ak vlasom z času na čas poskytnete potrebnú extra starostlivosť. 

Ideálna starostlivosť: Minimalisti by mali popremýšľať nad pravidelným používaním kondicionéru a občas ho doplniť účinnou kúrou na vlasy. Ošetrujúce látky, ktoré tieto prípravky obsahujú, poskytnú ich vlasom nevyhnutnú starostlivosť a ochránia ich pred negatívnymi vplyvmi prostredia. Moderné produkty s okamžitým účinkom poskytnú žiadaný efekt už za krátky čas – to minimalisti určite ocenia.

Pragmatička

Haarpflege-Typ
© Getty Images

Pragmatička si veľmi dobre uvedomuje problémy svojich vlasov, ale len zriedka kedy je ochotná sa nimi zaoberať. Sústreďuje sa na praktické riešenia a čo sa týka starostlivosti o vlasy, vyznáva skôr triezvy postoj. Dôležitá je pre ňu príťažlivá farba a objem. Pragmatičky chcú vidieť okamžité výsledky a nie sú ochotné vyčkávať na účinky dlhodobej starostlivosti.

Je tento nedočkavý prístup naozaj optimálny? Vlasy môžu na istý čas pôsobiť zdravo a krásne, no problémy s rozštiepenými končekmi a vysušovaním vlasom už môžu byť za dverami, pretože ich vlasom chýba potrebná starostlivosť.

Ideálna starostlivosť: Ak vo vzťahu k vlasom vyznávate pragmatický postoj, mali by ste sa spoľahnúť na časté používanie produktov vyvinutých na konkrétne problémy, ktoré časom môžu nastať. Nezabúdajte, že ako pragmatičku vás najviac zaujímajú výsledky - skúšanie nových produktov a hľadanie tých najúčinnejších vás určite bude baviť. Aj tie najlepšie produkty však musíte používať pravidelne, aby ste dosiahli očakávaný efekt.

Expertka

Haarpflege-Typ
© Getty Images

Expertky na starostlivosť o vlasy si korunu krásy rady hýčkajú rôznymi špeciálnymi, ba dokonca exotickými kondicionérmi a ďalšími druhmi produktov. Mimoriadne sa tiež zaujímajú o ich zloženie. Pre vlasové expertky je lov na nové produkty najvzrušujúcejšou zábavou. Expertka je vždy pripravená experimentovať a vypátrať tie najsľubnejšie šampóny, kúry či elixíry, ktorými by mohla odmeniť svoje vlasy.   

Je potrebné preveriť každý produkt na trhu? Lepším riešením možno bude nájsť vhodné účinné látky v zložení daných prípravkov a správne používať tie, ktoré sú už odskúšané. Netreba zabúdať ani na to, že pre krásu a zdravie vlasov je rozhodujúca aj ich správna aplikácia. 

Ideálna starostlivosť: Získanie titulu „ Expertka na starostlivosť o vlasy“ si vyžaduje dostatok času a úsilia. Produkty s rýchlym účinkom a okamžitým ošetrujúcim efektom poslúžia rovnako začiatočníčkam, ako aj skúseným expertkám k tomu, aby svojim vlasom dopriali tú najlepšiu opateru.

Objavte: Ochrana