Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Dokonalá starostlivosť: Spánok pre krásu

Túžite po hodvábnych vlasoch so zdravým leskom? Teraz sa vám tento sen môže splniť – v noci a priamo vo vašej posteli. Zistili sme pre vás tie najlepšie tipy a triky, ktorými môžete vlasy rozmaznávať počas spánku – od skrášľujúcich účesov až po vhodnú obliečku na vankúš.

Najdôležitejšia maličkosť vo vašej kozmetickej taške skvelých trikov? Samozrejme spánok pre krásu! Už dlho je známe, že uvoľňujúci, hlboký spánok nás nielen udržuje telesne aj duševne zdravých, ale nás aj skrášľuje! Naše telo sa samo regeneruje a obnova buniek prebieha vtedy, keď spíme (ideálne sedem až deväť hodín). Výsledok nasledujúceho rána: svieža, ružovkastá pleť bez vrások či tmavých kruhov pod očami. Podobne ako pokožka, aj vlasy si výhody spánku náležite užívajú. Keď je vaše telo fit a odpočinuté, vlasy majú dosť energie, aby rástli a krásne sa leskli.    

Ale počkať, existujú aj ďalšie výhody! Aby ste vlasy naozaj hýčkali, v noci im môžete dopriať nadštandardnú starostlivosť. Tu je niekoľko osviežujúcich trikov pre vlasy ako zo sna:

Vhodný účes

Že by ste si mali vlasy pred spaním ešte raz upraviť? Rozhodne! Je viacero dôvodov, prečo má zmysel si vlasy na noc zopnúť. Ak si ich necháte rozpustené, budú sa počas spánku odierať o vankúš, čo môže viesť k lámavosti a rozštiepeným končekom. A ďalší dôvod, prečo mať vlasy v noci radšej pod kontrolou je ten, že ráno budú menej zamotané a ľahšie sa vám budú česať.

Skúste si ich večer zopnúť do vysokého, voľného drdolu, ktorý nenaruší vaše pohodlie. Aby ste predišli nepekným uzlíkom, siahnite po mäkkej čelenke z hodvábu alebo saténu. A dlhé pramene sa navyše dajú zapliesť. Na tomto účese je najlepšie, že ak si ich pred úpravou jemne navlhčíte vodou alebo tužidlom, ráno po rozpustení budú nádherne zvlnené. To je zároveň skvelý trik pre sedmospáčov – ráno môžete ušetriť trocha času a napriek tomu vyzerať skvele!

Kompletný skrášľujúci program

Nočné hodiny sú ako stvorené na to, aby ste si dokonale užili blahodarný účinok masiek a regeneračných kúr, pretože ich môžete nechať dostatočne dlho pôsobiť. Niektoré z nich dokážu vyživiť a zaceliť vlasy už po jednej minúte. No až v priebehu noci skutočne uplatnia svoju zázračnú silu! Väčšina z týchto bohatých produktov obsahuje rastlinné oleje (napr. arganový alebo jojobový), dôležité proteíny či dokonca posilňujúce zložky.    

Predtým než si ľahnete spať, vmasírujte produkt do vlhkých vlasov a zabaľte ich do mäkkého uteráku z mikrovlákna. Potom všetko ešte na chvíľu nahrejte fénom – teplo regeneračný efekt ešte zvýrazní. Ráno si vlasy umyte a užívajte si hebkú odmenu.

Aj dokonalá obliečka dokáže divy

Príslovie „Ako si usteliete, tak budete spať.“ platí aj pre vaše vlasy. Ak budete používať ten správny vankúš, budú noci príjemnejšie a jemnejšie aj pre ne. Najlepšiu službu im urobí  obliečka z hodvábu. Prečo? Hladký povrch v porovnaní s bavlnou výrazne zníži odieranie vlasových vlákien.   

Objavte: Ochrana