Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Nová generácia produktov starostlivosti o vlasy

Produkty starostlivosti o vlasy toho v súčasnosti dokážu omnoho viac, než ich len umyť a zvlhčovať. Majú premyslené zloženie a mnoho z nich obsahuje inovatívne zložky, ako napr. tekuté častice obnovujúce vlasovú štruktúru. Ich kľúčom je spolupôsobenie všetkých zložiek tak, aby vlasy po použití vyzerali zdravo a ľahko sa upravovali. Zistite, aké výhody sa za týmito produktmi skrývajú, a čím môžu byť pre vaše vlasy užitočné.

O zložení a účinkoch moderných produktov na vlasy sa teraz mnoho diskutuje. Tak ako veľa ľudí používa technologické novinky bez toho, aby presne vedeli, ako fungujú, aj najnovšia vlasová kozmetika je pre nás tak trocha záhadou. Nadišiel čas ukázať vám, kam sa uberá vývoj v tejto oblasti a ako fungujú nové prípravky.

Produkty s tekutými časticami obnovujúcimi vlasovú štruktúru

Medzi najnovšie „vynálezy“ v starostlivosti o vlasy patria aj trojnásobne koncentrované tekuté častice, vytvorené za účelom obnovy aj výrazne poškodených vlasov zacelením ich štruktúry. Tieto stavebné prvky sa podobajú prirodzenej stavbe vlasov a preto sa dokonale hodia na to, aby ich uzdravili. „Rekonštrukčné práce“ vykonávajú na povrchu vlasového vlákna, kde vyplnia všetky trhliny. Niektoré šampóny, kondicionéry a ďalšie prípravky obsahujú tekutý hodváb, ktorý vyhladzuje povrch vlasov a vracia im žiarivý, intenzívny lesk.

Viacero výhod moderných ošetrujúcich prípravkov

Pokročilé prípravky vám poskytnú mnoho výhod a môžu vyriešiť viacero problémov. Vzácne oleje udržia vlasy vláčne a žiarivé od korienkov až po končeky a skoncujú s ich krepovitosťou a ťažkým rozčesávaním. Ako sa im to darí? Obsahujú totiž nie len ošetrujúce oleje ale aj také prísady, ktoré sa postarajú o obnovu vlasu po celej dĺžke.

Starostlivosť s keratínom a ďalšími špeciálnymi zložkami

Oleje na vlasy často obsahujú aj ďalšie výnimočné prvky ako mastné kyseliny známe svojím blahodarným pôsobením. Elixíry s mastnými kyselinami a vzácnymi olejmi vašim vlasom dodajú nový život. Niektoré prípravky obsahujú aj keratín, ktorý tiež obnovuje vlasovú štruktúru a ochraňuje ich pred nepriaznivými vplyvmi prostredia.

Vlasové prípravky 2 v 1

Dnes sa stáva pravidlom, že stylingové produkty vlasy zároveň aj ošetrujú. Mnohé z nich obsahujú vzácne oleje, ako napr. arganový, obsahujúce vitamíny a vysoko aktívne mastné kyseliny. Ďalšími často pridávanými zložkami sú hydratačné - zatiaľ čo si upravujete účes, usilovne pracujú na obnove vašich vlasov. Aj stylingové produkty môžu obsahovať tekuté častice podobné keratínu. To je ďalší príklad moderného prístupu k starostlivosti o vlasy – niektoré zložky sa starajú o ich zdravý vzhľad a tie ďalšie vám pomáhajú vytvarovať požadovaný účes.

Starostlivosť spojená s aromaterapiou

Okrem všetkých spomínaných výhod na vás určite pozitívne zapôsobí aj neodolateľná vôna – esencie vanilky, kokosu a liči majú dlhotrvajúci aromaterapeutický účinok. Niektoré  recepty na krásu sú staré ako príroda sama.

Objavte: Ochrana