Starostlivosť o vlasy | Ochrana

5 tipov, ako sa čo najlepšie postarať o odtieň BROND

Brondíny sú v kurze! Zvodná zmes blond a hnedých odtieňov vykúzli na vašich vlasoch farbu, akoby ich pobozkalo slnko. Práve preto sa za týmto vlasovým trendom otáčajú všetky hlavy! Aby to tak aj zostalo, prezradíme vám päť najlepších trikov, ako udržať dlhotrvajúci vzhľad novej farby.

S brond farbou je zábava! Veď prečo si vybrať len jeden odtieň, keď môžete mať na vlasoch rovno dva? Vzrušujúci farebný flirt blonďavej a hnedej je vlasovým hitom sezóny. Viete, ako nás tento slnkom zaliaty look rozžaruje? Základnou farbou je buď hnedá, alebo plavá, a letný nádych vlasom dodajú jemné pramienky – blondíny volia hnedé odtiene, brunety naopak svetlý melír. Čím viac rozdielnych odtienkov použijete, tým elegantnejšie a prirodzenejšie bude výsledok pôsobiť. Niet preto divu, že sme už dávno prepadli tomuto slnečnému trendu. Je totiž príliš krásny na to, aby sme sa ho tak rýchlo opäť vzdali! A práve preto nezabudnite na náležitú opateru. Správna starostlivosť o brond vlasy je špeciálna tým, že vlasy musia mať zdravý lesk, aby si zachovali elegantný vzhľad. Zistite, ako si udržať žiarivý účes!

5 najlepších tipov pre správnu starostlivosť o brond vlasy:

© Getty Images

Brond girl: Herečka Sofia Vergara má trendovú farbu vlasov pod palcom

1. Jemné umývanie

Nevyhnutnosťou pre brond odtieň sú prípravky pre farbené vlasy. Špeciálne šampóny ochraňujú pigmenty proti zmývaniu a dodávajú vlasom extra lesk. Pre zafarbené blond vlasy máme tip navyše: vyskúšajte samostatné línie produktov, ktoré vlasy jemne zosvetľujú a vykúzlia na nich zlatistý nádych. Zažltnutie? Na to môžete zabudnúť!

2. Extra starostlivosť

Vyživujúce oplachy pre farbené vlasy predstavujú povinnú súčasť programu krásy po každom umytí. Zafarbené vlasy potrebujú výnimočnú opateru, aby si udržali zdravý a hladký zjav. Kondicionéry dodajú intenzívnu výživu, posilňujú štruktúru vlasov a pomáhajú k tomu, aby účes pôsobil hodvábne, lesklo a hladko. A aký to má efekt na farbu? Oslňujúci! Po tom, ako vlasy umyjete šampónom, jemne do nich vmasírujte kondicionér, opláchnite ho a hotovo!

3. Luxusné prípravky pre vaše vlasy

Každé dva až tri týždne si slnkom zaliate brond vlasy zaslúžia kompletný balíček starostlivosti. Bohatá hĺbkovo pôsobiaca maska vlasom poskytne dodatočné živiny a hydratáciu, čím pomáha zachovať farbu v najlepšej kondícii.

4. Zostaňte „s chladnou hlavou“

Napriek tomu, že tento farebný trend pripomína horúce leto, vyžaduje skôr chladnejšie podmienky. Nechajte preto vlasy voľne uschnúť a ak ich musíte vyfénovať, nezabudnite použiť prostriedky na ochranu vlasov pred teplom. To isté platí aj pri úprave účesu žehličkou na vlasy. Brond efekt vlasov obzvlášť dobre zvýrazňujú plážové vlnky, o ich fixáciu sa skvele postarajú textúrovacie spreje.

5. Nové nakopnutie farby

Osviežte svoje vlasy! Ani s tou najlepšou starostlivosťou o vlasy sa vám nepodarí udržať dokonalo oslňujúci brond odtieň večne. Každých osem až desať týždňov opäť nastáva čas na nové farbenie pramienkov. Ak pre brond odtieň musíte meniť aj základnú farbu vlasov, nové farbenie si naplánujte po štyroch až šiestich týždňoch. Predĺžite si tak sezónu letných vlasov!